Oslo

Bergen Open HC-turnering (7-9 Jun 2013)
Round A Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-6 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
Round A Norway Morten Børja (Oslo) 9-7 Norway John Nordeide (MIL)    Pencil
Round A Norway Roger Lysholm (Trondheim) 9-8 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) 9-6 Norway Morten Børja (Oslo)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 9-7 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 9-7 Norway Jon Martin Bjørkedal (Fjordane)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-5 Norway Morten Børja (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 9-5 Norway Bjørn Bratteberg (Unique)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Roger Jacobsen (MIL) 9-5 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
Oslo Open HC turnering (26-27 Oct 2013)
Round A Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 8-4 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round A Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Erik Gårdelöf (Oslo)    Pencil
Round A Norway Mark McGauley (Oslo) 8-2 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round A Norway Thomas Fjæran (Oslo) 8-2 Norway Vegar Lind (Stoppball)    Pencil
Round A Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Daniel Hult (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Navid Eslah (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Kent Halldin (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-5 Norway Sturla Haukebø (Oslo)    Pencil
Round A Norway Christian Johannessen (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-6 Norway Espen M. Andersen (Trondheim)    Pencil
Round A Norway Kim Garmark (Oslo) 8-6 USA Robert Brake (Oslo)    Pencil
Round A Norway Frank Hjeldnes (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Rune Bratbergsengen (Oslo) 8-5 Norway Mona Kleveland (Trondheim) (f)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Navid Eslah (Oslo) 8-5 Norway Thomas Fjæran (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Frank Hjeldnes (Oslo) 8-6 Norway Jan Mario Johansen (Reka BK)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kim Garmark (Oslo) 8-7 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-5 Norway Per Steinar Brovold (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) 8-6 Norway Rune Bratbergsengen (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kent Halldin (Oslo) 8-7 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Christian Johannessen (Oslo) 8-4 Norway Bjørn Bratteberg (Unique)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) 8-6 Norway Robert Farinetti (BEX)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Tron Engebakk (Unique) 8-6 Norway Daniel Hult (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 8-4 Sweden Robert Haag (SWE)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Sturla Haukebø (Oslo) 8-7 Norway Bjørn Bratteberg (Unique)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Daniel Hult (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 8-6 Norway Jan Mario Johansen (Reka BK)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) 8-5 Norway Finn Marius Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-4 Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Rune Bratbergsengen (Oslo) 8-7 Norway Matey Ullah (Unique)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Fjæran (Oslo) w/o Norway Mikael Øgaard (BEX)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket USA Robert Brake (Oslo) 8-6 Norway Øyvind Jensen (TSI)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Kent Halldin (Oslo) 8-6 Norway Mark McGauley (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Navid Eslah (Oslo) 8-5 Norway Frank Hjeldnes (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 8-4 Norway Pål Fillipsveen (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Christian Johannessen (Oslo) 8-4 Norway Tron Engebakk (Unique)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-7 Norway Kim Garmark (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 8-7 Norway Jørgen Nilsen (BEX)    Pencil
Round C Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) 8-5 Norway Espen Saltnes (Bergen)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Espen M. Andersen (Trondheim) 8-6 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-5 Norway Robert Farinetti (BEX)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Rune Bratbergsengen (Oslo)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Thomas Fjæran (Oslo) 8-1 Norway Erik Gårdelöf (Oslo)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket USA Robert Brake (Oslo) 8-3 Norway Olav Skrudland (Svithun)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Sturla Haukebø (Oslo) 8-4 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) 8-6 Norway Thomas Fjæran (Oslo)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Kim Garmark (Oslo) 8-6 Norway Mona Kleveland (Trondheim) (f)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-6 Norway Frank Hjeldnes (Oslo)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-5 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Espen Saltnes (Bergen) 8-5 USA Robert Brake (Oslo)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Sturla Haukebø (Oslo) 8-5 Norway Simen Strømstad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Last 16 Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-7 Norway Sturla Haukebø (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-7 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Christian Johannessen (Oslo) 8-3 Norway Kim Garmark (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Mark McGauley (Oslo) 8-7 Greece Damianos Yiallourakis (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-4 Norway Ronny Oldervik (Stoppball)    Pencil
Last 16 Norway Tron Engebakk (Unique) 8-7 Norway Kent Halldin (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 8-4 Norway Navid Eslah (Oslo) Head to head  Pencil
Quarterfinals Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-5 Norway Tron Engebakk (Unique)    Pencil
Quarterfinals Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-5 Norway Christian Johannessen (Oslo)    Pencil
Quarterfinals Norway Jørgen Nilsen (BEX) 8-5 Norway Mark McGauley (Oslo)    Pencil
Quarterfinals Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-7 Norway Espen Saltnes (Bergen)    Pencil
Semifinals Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-4 Norway Pål Fillipsveen (Oslo)    Pencil
Final Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-4 Norway Jørgen Nilsen (BEX)    Pencil
Bergen Open (7-9 Aug 2014)
Round A Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-8 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) [4]    Pencil
Round A Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-6 Norway Eirik Riisnæs (Oslo) [2]    Pencil
Round A England Karl Boyes (GBR) [0] 9-5 Norway Kent Halldin (Oslo) [2]    Pencil
Round A Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [4] 9-8 Norway Anders Finvold (Oslo) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Trond Larsen (KOBK) [3] 9-7 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-3 Norway Mark McGauley (Oslo) [2]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Robin Kailainathan (Unique) [4] 9-6 Norway Kent Halldin (Oslo) [2]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Anders Finvold (Oslo) [5] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) [2] 9-6 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [4] 9-7 Sweden John Paul Reyes (Trollhettans) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-7 Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0] 9-5 Norway Anders Finvold (Oslo) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-4 Norway Eirik Riisnæs (Oslo) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-4 Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-6 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [4] Head to head  Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-4 Sweden Peter Hildingsson (SWE) [3]    Pencil
Last 16 Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-6 Norway Trond Larsen (KOBK) [3]    Pencil
Quarterfinals Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-6 Norway Rune Espeland (Svithun) [3]    Pencil
Semifinals Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-6 Norway Mark McGauley (Oslo) [2]    Pencil
Oslo Open 10-Ball (25-26 Oct 2014)
Round A Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-7 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [1]    Pencil
Round A Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 8-5 Norway Anders Finvold (Oslo) [5]    Pencil
Round A Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] 8-5 Norway Christian Blix (Oslo) [4]    Pencil
Round A Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 8-4 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [1]    Pencil
Round A Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4] 8-3 Norway Olav Skrudland (Svithun) [1]    Pencil
Round A Norway Ronny Oldervik (Stoppball) [0] 8-7 Norway Kjersti Maageng Nordaas (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round A Norway Thomas Fjæran (Oslo) [2] w/o No player    Pencil
Round A Norway Arild Kråkvik (Oslo) [4] 8-6 Norway Sajid Raheem (BEX) [4]    Pencil
Round A Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [0] 8-7 Norway Sri Stinessen (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-5 Norway Kent Halldin (Oslo) [1]    Pencil
Round A Norway Emil Braserud (Oslo) [3] 8-7 Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim) [2]    Pencil
Round A Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3] 8-6 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) [0]    Pencil
Round A Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-6 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) [3]    Pencil
Round A Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0] 8-6 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [1] Head to head  Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] 8-4 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-6 Norway Morten Børja (Oslo) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] 8-3 Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Thomas Fjæran (Oslo) [2] 8-5 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Arild Kråkvik (Oslo) [4] 8-7 Norway Dag Eivind Evensen (Oslo) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Navid Eslah (Oslo) [1] 8-5 Norway Nedzat Cimili (Oslo Biljard1 & Oslo Snooker) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 8-3 Norway Pål Fillipsveen (Oslo) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 8-7 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [4] 8-7 Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Robin Kailainathan (Unique) [4] 8-6 Norway Kent Hansen (Oslo) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4] 8-4 Norway Jon Andersen Eide (Kongsvinger) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Emil Braserud (Oslo) [3] 8-4 Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) [4] 8-5 Norway Sri Stinessen (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Dag Eivind Evensen (Oslo) [5] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jon Andersen Eide (Kongsvinger) [4] 8-7 Norway Christian Blix (Oslo) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Sajid Raheem (BEX) [4] 8-4 Norway Kent Hansen (Oslo) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Olav Skrudland (Svithun) [1] 8-7 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Kent Halldin (Oslo) [1] 8-4 Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3] 8-6 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [1]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [1] 8-5 Norway Pål Fillipsveen (Oslo) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Morten Børja (Oslo) [2] 8-5 Norway Kjersti Maageng Nordaas (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) [3] 8-6 Norway Anders Finvold (Oslo) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3] 8-5 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) [0]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Morten Børja (Oslo) [2] 8-5 Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [1] 8-3 Norway Kent Halldin (Oslo) [1]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) [4] 8-6 Norway Dag Eivind Evensen (Oslo) [5]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Thomas Fjæran (Oslo) [2] 8-7 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Arild Kråkvik (Oslo) [4] 8-6 Norway Emil Braserud (Oslo) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 8-7 Sweden Marcus Chamat (SWE) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-4 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 8-5 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Navid Eslah (Oslo) [1] 8-6 Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] Head to head  Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] 8-3 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [1]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-5 Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 8-4 Norway Morten Børja (Oslo) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Emil Braserud (Oslo) [3] 8-7 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4] 8-6 Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) [4]    Pencil
Last 16 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4] 8-7 Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0]    Pencil
Last 16 Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 8-7 Norway Emil Braserud (Oslo) [3]    Pencil
Last 16 Norway Navid Eslah (Oslo) [1] 8-5 Sweden Marcus Chamat (SWE) [0]    Pencil
Last 16 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-7 Norway Arild Kråkvik (Oslo) [4]    Pencil
Last 16 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-5 Norway Thomas Fjæran (Oslo) [2]    Pencil
Last 16 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] 8-6 Norway Robin Kailainathan (Unique) [4]    Pencil
Last 16 Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-4 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [0]    Pencil
Quarterfinals Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-4 Norway Navid Eslah (Oslo) [1]    Pencil
Quarterfinals Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-4 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4]    Pencil
Quarterfinals Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] 8-6 Norway Mark McGauley (Oslo) [2]    Pencil
Semifinals Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-5 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4]    Pencil
Semifinals Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-3 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] Head to head  Pencil
Final Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-4 Norway Joakim Haugen (Oslo) [0]    Pencil
Stavanger Open (26-28 Mar 2015)
Round A Norway Mark McGauley (Oslo) [1] 9-6 Norway Gaute Andersson (Jæren) [3]    Pencil
Round A Norway Christian Johannessen (Oslo) [0] 9-6 Norway Kjetil Tjensvoll (MIL) [2]    Pencil
Round A Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 9-6 Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 9-4 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Christian Johannessen (Oslo) [0] 9-4 Norway Gitle Hansen (MIL) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [1] 9-8 Netherlands Jimmy Worung (NLD) [1]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) [1] 9-5 Norway Christian Johannessen (Oslo) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-7 Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] 9-7 Norway Mark McGauley (Oslo) [1]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 9-6 Norway Inge Larsen (MIL) [4]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-7 Norway Mark McGauley (Oslo) [1]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Christian Johannessen (Oslo) [0] 9-8 Norway Nevzat Yesil (MIL) [2]    Pencil
Last 16 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] 9-3 Norway Christian Johannessen (Oslo) [0]    Pencil
Last 16 Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-2 Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0]    Pencil
Bergen Open (8-10 May 2015)
Round A Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [2] 9-6 Norway Robin Svedin (Reisa BK) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [2] 9-6 Norway Kjetil Fredriksen (Kongsberg) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Svein Magne Ekeberg (MIL) [5] 9-8 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [2]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Conrad Ott (Bergen) [3] 9-5 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [2]    Pencil
Reisa Open (8-11 Jul 2015)
Round B Winners' Bracket Norway Sri Stinessen (Oslo) (f) [5] 9-5 Norway Sigurd Mølmann (Tromsø) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [1] 9-6 Norway Jan-Egil Johansen (Reisa BK) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [3] 9-5 Norway Jan Helge Kordts (Os) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Pål Morten Kristiansen (Tromsø) [3] 9-6 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-5 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [1] 9-6 Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC) [2]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [3] 9-5 Norway Kristian Strøm (Reisa BK) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Pål Morten Kristiansen (Tromsø) [3] 9-8 Norway Sri Stinessen (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Simon Thomassen (Alta) [4] 9-7 Norway Sri Stinessen (Oslo) (f) [5]    Pencil
Last 16 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-3 Norway Mark McGauley (Oslo) [1]    Pencil
Last 16 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [3] 9-3 Norway Aleksander Kjørren (Reisa BK) [3]    Pencil
Quarterfinals Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [3] 9-6 Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC) [2]    Pencil
Semifinals Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [3] 9-6 Norway Torje Sørensen Veibakken (Reisa BK) [4]    Pencil
Final Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-8 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [3]    Pencil
Bergen Open (24-26 Jun 2016)
Round A Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) 9-2 Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad)    Pencil
Round A Sweden Robert Haag (SWE) 9-4 Unknown Goran Nikolic (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) 9-2 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) Head to head  Pencil
Round 1 Losers' Bracket Unknown Goran Nikolic (Oslo) w/o No player    Pencil
Round 2 Losers' Bracket England Imran Majid (GBR) 9-4 Unknown Goran Nikolic (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) w/o Norway Rudi Andrè Wolff (Os)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) 9-8 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Denmark Andreas Madsen (DEN) 9-1 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo)    Pencil
Larvik Invitational Pool Challange (2-3 Jul 2016)
Quarterfinals Norway Roger Rasmussen (Strømmen) 7-0 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) Head to head  Pencil
Quarterfinals Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 7-6 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo)    Pencil
Quarterfinals Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) 7-2 Norway Christian Johannessen (Oslo)    Pencil
Semifinals Finland Mika Immonen (FIN) 7-6 Greece Damianos Yiallourakis (Oslo)    Pencil
Semifinals Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 7-4 Norway Roger Rasmussen (Strømmen)    Pencil
Final Finland Mika Immonen (FIN) 7-1 Norway Erik Gårdelöf (Oslo)    Pencil
Larvik Invitational Pulje 1 (2-3 Jul 2016)
Group Norway Christian Johannessen (Oslo) 6-0 Finland Leif Simonsson (Larvik)    Pencil
Group Norway Christian Johannessen (Oslo) 6-1 Norway Hans Øyvind Tveråen (Grenland)    Pencil
Group Norway Roger Rasmussen (Strømmen) 6-5 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) Head to head  Pencil
Group Finland Mika Immonen (FIN) 6-0 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo)    Pencil
Group Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) 6-0 Finland Leif Simonsson (Larvik)    Pencil
Group Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) 6-2 Norway Hans Øyvind Tveråen (Grenland)    Pencil
Group Norway Christian Johannessen (Oslo) 6-5 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo)    Pencil
Group Norway Roger Rasmussen (Strømmen) 6-5 Norway Christian Johannessen (Oslo)    Pencil
Group Finland Mika Immonen (FIN) 6-2 Norway Christian Johannessen (Oslo)    Pencil
Larvik Invitational Pulje 2 (2-3 Jul 2016)
Group Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 6-5 Norway Robert Farinetti (BEX)    Pencil
Group Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) 6-3 Norway Robert Farinetti (BEX)    Pencil
Group Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) 6-0 Norway Antonio Melendez Figueroa (Larvik)    Pencil
Group Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) 6-3 Norway Antonio Melendez Figueroa (Larvik)    Pencil
Group Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) 6-3 Norway Geir Torgrimsen (Larvik)    Pencil
Group Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) 6-1 Norway Geir Torgrimsen (Larvik)    Pencil
Group Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 6-4 Norway Antonio Melendez Figueroa (Larvik)    Pencil
Group Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 6-5 Greece Damianos Yiallourakis (Oslo)    Pencil
Group Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 6-3 Norway Geir Torgrimsen (Larvik)    Pencil
Group Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) 6-2 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo)    Pencil
Group Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 6-2 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo)    Pencil
Group Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) 6-3 Norway Robert Farinetti (BEX)    Pencil
Trysil Diamond Summer Tour (15-17 Jul 2016)
Round A Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) 8-7 Norway Vidar Thomassen (Alta)    Pencil
Round A Sweden Wille Viitanen 8-3 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round A Finland Jesse Gustaffson 8-3 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
Round A Norway Henning Svensson (Oslo) 8-4 Norway Bjørn Bratteberg (Unique)    Pencil
Round A Norway Christian Johannessen (Oslo) 8-7 Norway June Therese Håndstad (Stoppball) (f)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Arild Moilanen (Reisa BK) 8-4 Norway Christian Johannessen (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-7 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) Head to head  Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC) 8-4 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 8-7 Norway Robin Hagerup Ertesvåg (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Henning Svensson (Oslo) 8-4 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Emil Andrè Gangfløt (Fredrikstad BK) 8-6 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 8-4 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Kent Hansen (Oslo) 8-5 Norway Kjell Martin Andersen (Grenland)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-5 Norway Per Christian Utheim (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jon Arnesen (Strømmen) 8-3 Norway Christian Johannessen (Oslo)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) 8-3 Sweden Robert Haag (SWE)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) 8-6 Norway Carl Emil Hamre (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-5 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Robin Hagerup Ertesvåg (Oslo) 8-7 Norway June Therese Håndstad (Stoppball) (f)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim) 8-4 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) 8-6 Sweden Jörgen Edström    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Henning Svensson (Oslo) 8-5 Norway Vegar Lind (Stoppball)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Finland Jussi Tyrkkø 8-2 Norway Robin Hagerup Ertesvåg (Oslo)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) 8-7 Norway Arild Moilanen (Reisa BK)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-6 Norway Emil Andrè Gangfløt (Fredrikstad BK)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Roger Rasmussen (Strømmen) 8-6 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) Head to head  Pencil
Last 16 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-6 Norway Henning Svensson (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) 8-6 Sweden Fredrik Löfqvist    Pencil
Quarterfinals Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-6 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo)    Pencil
Semifinals Finland Jussi Tyrkkø 8-3 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo)    Pencil
GRBK Diamond Open (6-7 Aug 2016)
Round A Norway Frank Hjeldnes (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Leif Erik Olsen (Strømmen) 9-5 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round A Norway Henning Svensson (Oslo) 9-4 Norway Christian Ravnic (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round A Norway Odd Arne Sørensen (Oslo) 9-7 Norway Tor Andrè Lillevold (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round A Norway Robin Hagerup Ertesvåg (Oslo) w/o Norway Ronny Korsmo (Strømmen)    Pencil
Round A Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) 9-6 Norway Stig Cornelius Nesvik (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Frank Hjeldnes (Oslo) 9-6 Norway Odd Arne Sørensen (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Henning Svensson (Oslo) 9-8 Norway Carl Emil Hamre (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Robin Hagerup Ertesvåg (Oslo) 9-4 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Stig Cornelius Nesvik (Oslo) 9-8 Norway Hans Olav Elnæs (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Espen M. Andersen (Trondheim) 9-7 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Roger Rasmussen (Strømmen) 9-8 Norway Odd Arne Sørensen (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Geir Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) 9-6 Norway Stig Cornelius Nesvik (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Henrik Hauge Pettersen (Herøy) 9-7 Norway Henning Svensson (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Frank Hjeldnes (Oslo) 9-8 Norway Kenneth Rognstad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Robin Hagerup Ertesvåg (Oslo) 9-6 Norway Leif Erik Olsen (Strømmen)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Roger Rasmussen (Strømmen) 9-4 Norway Henning Svensson (Oslo)    Pencil
Quarterfinals Norway Robin Hagerup Ertesvåg (Oslo) 9-6 Norway Kenneth Rognstad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Quarterfinals Norway Roger Rasmussen (Strømmen) 9-6 Norway Frank Hjeldnes (Oslo)    Pencil
Semifinals Norway Roger Rasmussen (Strømmen) 9-2 Norway Robin Hagerup Ertesvåg (Oslo)    Pencil