Norway

Bergen Open HC-turnering (7-9 Jun 2013) Pencil
Round A Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-5 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
Round A Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-6 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
Round A Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC) 9-7 Norway Hans Olav Sundøy (Os)    Pencil
Round A Russia Ruslan Chinakhov (RUS) 9-2 Norway Steffen Wolff (Hyllestad)    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) 9-7 Norway Ørn Ørnegård (MIL)    Pencil
Round A Norway Jan Terje Øyen (Oslo Biljard 1) 9-8 Norway Tommy Wolff (Hyllestad)    Pencil
Round A Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 9-8 Norway Helge Gjerde (Herøy)    Pencil
Round A Norway Ole Eidsheim (Bergen) 9-3 Norway Malvin Bjelland (Tre Måker)    Pencil
Round A Chile Alejandro Carvajal (CHL) 9-6 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f)    Pencil
Round A Norway Morten Børja (Oslo) 9-7 Norway John Nordeide (MIL)    Pencil
Round A Norway Tron Engebakk (Unique) 9-7 Sweden Malina Bertilsson (SWE) (f)    Pencil
Round A Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) 9-6 Norway Pål Nyheim (Stoppball)    Pencil
Round A Norway Stian Larsen (MIL) 9-5 Norway Gunnar Flood (Os)    Pencil
Round A Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) 9-8 Norway Geir Ivan Torvik (Herøy)    Pencil
Round A Unknown T L 9-6 Norway Jon Martin Bjørkedal (Fjordane)    Pencil
Round A Norway Mikael Øgaard (BEX) 9-6 Norway Kenneth Johansen (Svithun)    Pencil
Round A Norway Ronny Algrøy (MIL) 9-6 Norway Dag Hugo Aspheim (Horten)    Pencil
Round A Philippines Efren Reyes (PHL) 9-7 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL)    Pencil
Round A Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) 9-7 Norway Jan Edvard Nilsen (MIL)    Pencil
Round A Norway Vidar Blidensol (MIL) 9-5 Norway Johannes Tørresdal (Tre Måker)    Pencil
Round A Norway Bjørn Bratteberg (Unique) 9-6 Norway Rune Espeland (Svithun)    Pencil
Round A Norway Olav Skrudland (Svithun) 9-7 Norway Thomas Fantolini (Bergen)    Pencil
Round A Philippines Bong Nicdao (PHL) 0-0 Norway Raymond Kandola (Fredrikstad BK)    Pencil
Round A Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) 9-8 Norway Øystein Rønneseth (Hyllestad)    Pencil
Round A Norway Roger Lysholm (Trondheim) 9-8 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round A Norway Geir Inge Torrisen (Fjordane) 9-5 Norway Rudi Andrè Wolff (Os)    Pencil
Round A Philippines Francisco Bustamante (PHL) 9-5 Norway Roger Jacobsen (MIL)    Pencil
Round A Norway Petter Jespersen (Bergen) 9-8 England Raj Hundal (GBR)    Pencil
Round A Netherlands Niels Feijen (NLD) 9-3 Norway Jan Helge Kordts (Os)    Pencil
Round A Norway Pawel Zalewski (Svithun) 9-5 Norway Raymond Krossøy (Bergen)    Pencil
Round A Sweden Stefan Ericsson (SWE) 9-7 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round A Norway Christian Rosell (Tre måker) 9-8 Norway Stephan Kopperstad (Herøy)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-7 Unknown T L    Pencil
Round B Winners' Bracket Chile Alejandro Carvajal (CHL) 9-8 Norway Tron Engebakk (Unique)    Pencil
Round B Winners' Bracket Russia Ruslan Chinakhov (RUS) 9-3 Norway Roger Lysholm (Trondheim)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Pawel Zalewski (Svithun) 9-3 Sweden Stefan Ericsson (SWE)    Pencil
Round B Winners' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) 9-5 Norway Stian Larsen (MIL)    Pencil
Round B Winners' Bracket Philippines Bong Nicdao (PHL) 9-7 Norway Jan Terje Øyen (Oslo Biljard 1)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) 9-6 Norway Geir Inge Torrisen (Fjordane)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) 9-6 Norway Olav Skrudland (Svithun)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) 9-4 Norway Christian Rosell (Tre måker)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Petter Jespersen (Bergen) 9-8 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC) 9-5 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger)    Pencil
Round B Winners' Bracket Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) 9-6 Norway Morten Børja (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ole Eidsheim (Bergen) 9-8 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) 9-3 Norway Mikael Øgaard (BEX)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-5 Norway Bjørn Bratteberg (Unique)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 9-7 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Øystein Rønneseth (Hyllestad) 9-7 Norway John Nordeide (MIL)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) 9-8 Sweden Malina Bertilsson (SWE) (f)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ørn Ørnegård (MIL) 9-5 Norway Kenneth Johansen (Svithun)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 9-7 Norway Rune Espeland (Svithun)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Hans Olav Sundøy (Os) 9-6 Norway Geir Ivan Torvik (Herøy)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Malvin Bjelland (Tre Måker) 9-8 Norway Helge Gjerde (Herøy)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Helge Kordts (Os) 9-7 Norway Gunnar Flood (Os)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-6 Norway Raymond Krossøy (Bergen)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Rudi Andrè Wolff (Os) 9-7 Norway Dag Hugo Aspheim (Horten)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Thomas Fantolini (Bergen) 9-5 Norway Pål Nyheim (Stoppball)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 9-7 Norway Jon Martin Bjørkedal (Fjordane)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket England Raj Hundal (GBR) 9-7 Norway Jan Edvard Nilsen (MIL)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Tommy Wolff (Hyllestad) w/o Norway Raymond Kandola (Fredrikstad BK)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Roger Jacobsen (MIL) 9-7 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Johannes Tørresdal (Tre Måker) 9-8 Norway Stephan Kopperstad (Herøy)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Øystein Rønneseth (Hyllestad) 9-6 Sweden Stefan Ericsson (SWE)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 9-5 Unknown T L    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 9-4 Norway Geir Inge Torrisen (Fjordane)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) 9-7 Norway Johannes Tørresdal (Tre Måker)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 9-5 Norway Bjørn Bratteberg (Unique)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Roger Jacobsen (MIL) 9-4 Norway Christian Rosell (Tre måker)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Hans Olav Sundøy (Os) 9-8 Norway Olav Skrudland (Svithun)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Ørn Ørnegård (MIL) 9-5 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) 9-4 Norway Helge Gjerde (Herøy)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Fantolini (Bergen) 9-6 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 9-6 Norway Jan Helge Kordts (Os)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) 9-6 Norway Jan Terje Øyen (Oslo Biljard 1)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-5 Norway Morten Børja (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Tron Engebakk (Unique) 9-5 Norway Tommy Wolff (Hyllestad)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mikael Øgaard (BEX) 9-7 England Raj Hundal (GBR)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Roger Lysholm (Trondheim) 9-7 Norway Rudi Andrè Wolff (Os)    Pencil
Round C Winners' Bracket Philippines Efren Reyes (PHL) 9-4 Norway Ronny Oldervik (Stoppball)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-4 Norway Vidar Blidensol (MIL)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Ole Eidsheim (Bergen) 9-7 Norway Ronny Algrøy (MIL)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) 9-7 Norway Pawel Zalewski (Svithun)    Pencil
Round C Winners' Bracket Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) 9-5 Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC)    Pencil
Round C Winners' Bracket Philippines Bong Nicdao (PHL) 9-7 Norway Petter Jespersen (Bergen)    Pencil
Round C Winners' Bracket Chile Alejandro Carvajal (CHL) 9-4 Norway Mats Schjetne (Ask BC)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) 9-3 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Roger Jacobsen (MIL) 9-5 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Øystein Rønneseth (Hyllestad) 9-8 Norway Hans Olav Sundøy (Os)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-6 Norway Thomas Fantolini (Bergen)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) 9-8 Norway Ørn Ørnegård (MIL)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Roger Lysholm (Trondheim) 9-6 Norway Stian Larsen (MIL)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mikael Øgaard (BEX) 9-6 Norway Tron Engebakk (Unique)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 9-5 Norway Steffen Wolff (Hyllestad)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) 9-4 Norway Roger Lysholm (Trondheim)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Roger Jacobsen (MIL) 9-6 Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-7 Norway Øystein Rønneseth (Hyllestad)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-4 Norway Vidar Blidensol (MIL) Head to head  Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) 9-8 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 9-7 Norway Petter Jespersen (Bergen)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) 9-5 Norway Pawel Zalewski (Svithun)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) 9-2 Norway Mikael Øgaard (BEX)    Pencil
Last 16 Philippines Francisco Bustamante (PHL) 9-7 Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1)    Pencil
Last 16 Norway Ole Eidsheim (Bergen) w/o Norway Roger Jacobsen (MIL)    Pencil
Last 16 Norway Ronny Algrøy (MIL) 9-6 Philippines Bong Nicdao (PHL)    Pencil
Last 16 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-5 Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f)    Pencil
Last 16 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-6 Norway Ronny Oldervik (Stoppball)    Pencil
Last 16 Norway Mats Schjetne (Ask BC) 9-5 Russia Ruslan Chinakhov (RUS)    Pencil
Last 16 Philippines Efren Reyes (PHL) 9-4 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Quarterfinals Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-7 Norway Ronny Algrøy (MIL)    Pencil
Quarterfinals Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-7 Norway Ole Eidsheim (Bergen)    Pencil
Quarterfinals Philippines Efren Reyes (PHL) 9-5 Norway Mats Schjetne (Ask BC)    Pencil
Semifinals Philippines Efren Reyes (PHL) 9-7 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) Head to head  Pencil
Semifinals Netherlands Niels Feijen (NLD) 9-4 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball)    Pencil
Oslo Open HC turnering (26-27 Oct 2013) Pencil
Round A Norway Ronny Oldervik (Stoppball) w/o No player    Pencil
Round A Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-5 Norway Sturla Haukebø (Oslo)    Pencil
Round A Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) 8-4 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round A Norway Christian Johannessen (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-7 Norway Olav Skrudland (Svithun) Head to head  Pencil
Round A Norway Tron Engebakk (Unique) 8-7 Norway Dag Hugo Aspheim (Horten)    Pencil
Round A Norway Jørgen Nilsen (BEX) w/o No player    Pencil
Round A Norway Robert Farinetti (BEX) w/o No player    Pencil
Round A Norway Navid Eslah (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Kent Halldin (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Daniel Hult (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Simen Strømstad (Gjøvik/Raufoss) w/o No player    Pencil
Round A Norway Per Steinar Brovold (Gjøvik/Raufoss) w/o No player    Pencil
Round A Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Espen Kristoffersen (Gjøvik/Raufoss) w/o Norway Mikael Øgaard (BEX)    Pencil
Round A Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-6 Norway Espen M. Andersen (Trondheim)    Pencil
Round A Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Matey Ullah (Unique)    Pencil
Round A Norway Frank Hjeldnes (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Jan Mario Johansen (Reka BK) 8-6 Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique)    Pencil
Round A Norway Kim Garmark (Oslo) 8-6 USA Robert Brake (Oslo)    Pencil
Round A Norway Stig Andrè Lykke (Gjøvik/Raufoss) w/o No player    Pencil
Round A Norway Bjørn Bratteberg (Unique) 8-7 Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round A Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Erik Gårdelöf (Oslo)    Pencil
Round A Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 8-4 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round A Norway Thomas Fjæran (Oslo) 8-2 Norway Vegar Lind (Stoppball)    Pencil
Round A Norway Trond-Michael Stensrød (Fredrikstad BK) w/o No player    Pencil
Round A Norway Espen Saltnes (Bergen) w/o No player    Pencil
Round A Norway Rune Bratbergsengen (Oslo) 8-5 Norway Mona Kleveland (Trondheim) (f)    Pencil
Round A Norway Øyvind Jensen (TSI) 8-4 Norway Finn Marius Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round A Norway Mark McGauley (Oslo) 8-2 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Espen Saltnes (Bergen) 8-7 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Espen Kristoffersen (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Trond-Michael Stensrød (Fredrikstad BK)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Navid Eslah (Oslo) 8-5 Norway Thomas Fjæran (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Simen Strømstad (Gjøvik/Raufoss) 8-5 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-7 Norway Stig Andrè Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 8-4 Sweden Robert Haag (SWE)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kim Garmark (Oslo) 8-7 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Frank Hjeldnes (Oslo) 8-6 Norway Jan Mario Johansen (Reka BK)    Pencil
Round B Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) 8-6 Norway Rune Bratbergsengen (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-5 Norway Per Steinar Brovold (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Jørgen Nilsen (BEX) 8-5 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) 8-6 Norway Robert Farinetti (BEX)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Tron Engebakk (Unique) 8-6 Norway Daniel Hult (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Christian Johannessen (Oslo) 8-4 Norway Bjørn Bratteberg (Unique)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kent Halldin (Oslo) 8-7 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 8-4 Norway Øyvind Jensen (TSI)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-4 Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Robert Farinetti (BEX) 8-4 Norway Dag Hugo Aspheim (Horten)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Rune Bratbergsengen (Oslo) 8-7 Norway Matey Ullah (Unique)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Espen M. Andersen (Trondheim) 8-5 Norway Stig Andrè Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Sweden Robert Haag (SWE) 8-7 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Sturla Haukebø (Oslo) 8-7 Norway Bjørn Bratteberg (Unique)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Olav Skrudland (Svithun) 8-7 Norway Per Steinar Brovold (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Daniel Hult (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 8-6 Norway Jan Mario Johansen (Reka BK)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) 8-7 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Fjæran (Oslo) w/o Norway Mikael Øgaard (BEX)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Vegar Lind (Stoppball) 8-5 Norway Trond-Michael Stensrød (Fredrikstad BK)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) 8-5 Norway Finn Marius Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mona Kleveland (Trondheim) (f) 8-6 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket USA Robert Brake (Oslo) 8-6 Norway Øyvind Jensen (TSI)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Kent Halldin (Oslo) 8-6 Norway Mark McGauley (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) 8-5 Norway Espen Saltnes (Bergen)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Navid Eslah (Oslo) 8-5 Norway Frank Hjeldnes (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Espen Kristoffersen (Gjøvik/Raufoss) 8-4 Norway Simen Strømstad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 8-4 Norway Pål Fillipsveen (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Christian Johannessen (Oslo) 8-4 Norway Tron Engebakk (Unique)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-7 Norway Kim Garmark (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 8-7 Norway Jørgen Nilsen (BEX)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-5 Norway Robert Farinetti (BEX)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Sturla Haukebø (Oslo) 8-4 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Vegar Lind (Stoppball) 8-2 Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Rune Bratbergsengen (Oslo)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mona Kleveland (Trondheim) (f) 8-7 Sweden Robert Haag (SWE)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Espen M. Andersen (Trondheim) 8-6 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Thomas Fjæran (Oslo) 8-1 Norway Erik Gårdelöf (Oslo)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket USA Robert Brake (Oslo) 8-3 Norway Olav Skrudland (Svithun)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Sturla Haukebø (Oslo) 8-5 Norway Simen Strømstad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Espen Saltnes (Bergen) 8-5 USA Robert Brake (Oslo)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) 8-6 Norway Thomas Fjæran (Oslo)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-6 Norway Frank Hjeldnes (Oslo)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Kim Garmark (Oslo) 8-6 Norway Mona Kleveland (Trondheim) (f)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-5 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Tron Engebakk (Unique) 8-7 Norway Vegar Lind (Stoppball)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Jørgen Nilsen (BEX) 8-2 Norway Espen M. Andersen (Trondheim)    Pencil
Last 16 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 8-4 Norway Navid Eslah (Oslo) Head to head  Pencil
Last 16 Norway Tron Engebakk (Unique) 8-7 Norway Kent Halldin (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-4 Norway Ronny Oldervik (Stoppball)    Pencil
Last 16 Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-7 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Christian Johannessen (Oslo) 8-3 Norway Kim Garmark (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Mark McGauley (Oslo) 8-7 Greece Damianos Yiallourakis (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-7 Norway Sturla Haukebø (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Espen Saltnes (Bergen) 8-4 Norway Espen Kristoffersen (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Quarterfinals Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-7 Norway Espen Saltnes (Bergen)    Pencil
Quarterfinals Norway Jørgen Nilsen (BEX) 8-5 Norway Mark McGauley (Oslo)    Pencil
Quarterfinals Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-5 Norway Tron Engebakk (Unique)    Pencil
Quarterfinals Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-5 Norway Christian Johannessen (Oslo)    Pencil
Semifinals Norway Jørgen Nilsen (BEX) 8-5 Norway Mats Schjetne (Ask BC) Head to head  Pencil
Semifinals Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-4 Norway Pål Fillipsveen (Oslo)    Pencil
Final Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-4 Norway Jørgen Nilsen (BEX)    Pencil
Hyllestad Open (20-23 Mar 2014) Pencil
Round A Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad) 5-4 Norway Anders Fleten (Hyllestad)    Pencil
Round A Norway Jonas Holt (Hyllestad) 5-3 Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) 5-4 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) 5-2 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) Head to head  Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 5-3 Norway Jonas Holt (Hyllestad)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad) 5-0 Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 5-3 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 5-0 Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 5-1 Norway Atle Foldnes (Bergen)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) 5-1 Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jonas Holt (Hyllestad) 5-0 Norway Anders Fleten (Hyllestad)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 5-1 Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) 5-3 Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) Head to head  Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) 5-1 Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 5-4 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) Head to head  Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 5-0 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) Head to head  Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) 5-0 Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) 5-3 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 5-1 Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Atle Foldnes (Bergen) 5-3 Norway Jonas Holt (Hyllestad) Head to head  Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) 5-3 Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 5-1 Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 5-2 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Atle Foldnes (Bergen) 5-0 Norway Steffen Wolff (Hyllestad)    Pencil
Quarterfinals Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 6-0 Norway Atle Foldnes (Bergen)    Pencil
Quarterfinals Norway Stian Larsen (MIL) 6-1 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
Quarterfinals Norway Vidar Blidensol (MIL) 6-3 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) Head to head  Pencil
Quarterfinals Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 6-0 Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad)    Pencil
Semifinals Norway Stian Larsen (MIL) 6-3 Norway Tommy Wolff (Hyllestad)    Pencil
Semifinals Norway Vidar Blidensol (MIL) 6-2 Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) Head to head  Pencil
Final Norway Stian Larsen (MIL) 6-4 Norway Vidar Blidensol (MIL) Head to head  Pencil
Hyllestad Open Pulje 1 (21-23 Mar 2014) Pencil
Group Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 4-2 Norway Steffen Wolff (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 4-2 Norway Rudi Andrè Wolff (Os)    Pencil
Group Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 4-0 Norway Kurt Per Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 4-2 Norway Kurt Per Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Kurt Per Hatlem (Hyllestad) 4-3 Norway Rudi Andrè Wolff (Os)    Pencil
Group Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 4-0 Norway Kurt Per Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Kurt Per Hatlem (Hyllestad) 4-3 Norway Amin Asil (Fjordane)    Pencil
Group Norway Rudi Andrè Wolff (Os) 4-3 Norway Amin Asil (Fjordane)    Pencil
Group Norway Rudi Andrè Wolff (Os) 4-2 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 4-2 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) Head to head  Pencil
Group Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 4-0 Norway Rudi Andrè Wolff (Os)    Pencil
Group Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 4-3 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 4-0 Norway Amin Asil (Fjordane)    Pencil
Group Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 4-1 Norway Amin Asil (Fjordane)    Pencil
Group Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 4-0 Norway Amin Asil (Fjordane)    Pencil
Hyllestad Open Pulje 2 (21-23 Mar 2014) Pencil
Group Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 4-2 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 4-0 Norway Paul Townsend (Feijos IL)    Pencil
Group Norway Paul Townsend (Feijos IL) 4-1 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jan Erik Hatlem (Hyllestad) 4-3 Norway Raymond Krossøy (Bergen)    Pencil
Group Norway Raymond Krossøy (Bergen) 4-3 Norway Paul Townsend (Feijos IL)    Pencil
Group Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 4-0 Norway Raymond Krossøy (Bergen)    Pencil
Group Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) 4-1 Norway Raymond Krossøy (Bergen)    Pencil
Group Norway Vidar Blidensol (MIL) 4-3 Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) Head to head  Pencil
Group Norway Vidar Blidensol (MIL) 4-0 Norway Raymond Krossøy (Bergen)    Pencil
Group Norway Vidar Blidensol (MIL) 4-2 Norway Jan Erik Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Vidar Blidensol (MIL) 4-3 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) Head to head  Pencil
Group Norway Vidar Blidensol (MIL) 4-0 Norway Paul Townsend (Feijos IL) Head to head  Pencil
Group Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 4-0 Norway Jan Erik Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Paul Townsend (Feijos IL) 4-0 Norway Jan Erik Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) 4-3 Norway Jan Erik Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Hyllestad Open Pulje 3 (21-23 Mar 2014) Pencil
Group Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) 4-1 Norway Stein-Tore Nybakk (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) 4-2 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) Head to head  Pencil
Group Norway Øyvind Siljander (Hyllestad) 4-1 Norway Elin Julie Giil (Bergen) (f)    Pencil
Group Norway Stein-Tore Nybakk (Hyllestad) 4-0 Norway Elin Julie Giil (Bergen) (f)    Pencil
Group Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) 4-1 Norway Elin Julie Giil (Bergen) (f)    Pencil
Group Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) 4-0 Norway Elin Julie Giil (Bergen) (f)    Pencil
Group Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) 4-0 Norway Stein-Tore Nybakk (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Stein-Tore Nybakk (Hyllestad) 4-0 Norway Øyvind Siljander (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) 4-0 Norway Øyvind Siljander (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) 4-0 Norway Øyvind Siljander (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad) 4-0 Norway Elin Julie Giil (Bergen) (f)    Pencil
Group Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad) 4-2 Norway Stein-Tore Nybakk (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad) 4-0 Norway Øyvind Siljander (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) 4-1 Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) 4-1 Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad) Head to head  Pencil
Hyllestad Open Pulje 4 (21-23 Mar 2014) Pencil
Group Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) 4-2 Norway Marcus Milde (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) 4-1 Norway Simon Skivenesvåg (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Simon Skivenesvåg (Hyllestad) 4-0 Norway Lage Langedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Simon Skivenesvåg (Hyllestad) 4-2 Norway Marcus Milde (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad) 4-0 Norway Simon Skivenesvåg (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 4-0 Norway Simon Skivenesvåg (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 4-0 Norway Lage Langedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad) 4-0 Norway Lage Langedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Marcus Milde (Hyllestad) 4-1 Norway Lage Langedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) 4-0 Norway Lage Langedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) 4-1 Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad) 4-1 Norway Marcus Milde (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 4-0 Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad) Head to head  Pencil
Group Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 4-0 Norway Marcus Milde (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 4-1 Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f)    Pencil
Hyllestad Open Pulje 5 (21-23 Mar 2014) Pencil
Group Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad) 4-0 Norway Tobias Høie (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Aleksander Tonning Hatløy (Hyllestad) 4-1 Norway Tobias Høie (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Torstein Porten Øen (Hyllestad) 4-3 Norway Tobias Høie (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Aleksander Tonning Hatløy (Hyllestad) 4-0 Norway Torstein Porten Øen (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad) 4-0 Norway Torstein Porten Øen (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Anders Fleten (Hyllestad) 4-1 Norway Aleksander Tonning Hatløy (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Anders Fleten (Hyllestad) 4-0 Norway Torstein Porten Øen (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Anders Fleten (Hyllestad) 4-2 Norway Tobias Høie (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) 4-2 Norway Anders Fleten (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad) 4-2 Norway Anders Fleten (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) 4-1 Norway Tobias Høie (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) 4-0 Norway Torstein Porten Øen (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) 4-1 Norway Aleksander Tonning Hatløy (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) 4-1 Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad) 4-0 Norway Aleksander Tonning Hatløy (Hyllestad)    Pencil
Hyllestad Open Pulje 6 (21-23 Mar 2014) Pencil
Group Norway Jonas Holt (Hyllestad) 4-1 Norway Håkon André Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jonas Holt (Hyllestad) 4-3 Norway Andreas Foldnes Oppedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Håkon André Hatlem (Hyllestad) 4-1 Norway Andreas Foldnes Oppedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jonas Holt (Hyllestad) 4-3 Norway Gjermund Flage (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Gjermund Flage (Hyllestad) 4-1 Norway Håkon André Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Gjermund Flage (Hyllestad) 4-3 Norway Andreas Foldnes Oppedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Stian Larsen (MIL) 4-3 Norway Atle Foldnes (Bergen)    Pencil
Group Norway Stian Larsen (MIL) 4-0 Norway Gjermund Flage (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Stian Larsen (MIL) 4-1 Norway Jonas Holt (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Stian Larsen (MIL) 4-0 Norway Håkon André Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Stian Larsen (MIL) 4-0 Norway Andreas Foldnes Oppedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Atle Foldnes (Bergen) 4-0 Norway Håkon André Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Atle Foldnes (Bergen) 4-2 Norway Gjermund Flage (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jonas Holt (Hyllestad) 4-0 Norway Atle Foldnes (Bergen) Head to head  Pencil
Group Norway Atle Foldnes (Bergen) 4-3 Norway Andreas Foldnes Oppedal (Hyllestad)    Pencil
Bergen Open (7-9 Aug 2014) Pencil
Round A Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) [4] w/o Norway Espen M. Andersen (Trondheim) [1]    Pencil
Round A Norway Kim Ronny Nygård (Fjordane) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Petter Jespersen (Bergen) [4] w/o No player    Pencil
Round A Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Henning Johansen (Bergen) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Trond Larsen (KOBK) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [1] w/o No player    Pencil
Round A Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3] w/o No player    Pencil
Round A Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-3 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2]    Pencil
Round A Norway Jason Hansen (Svithun) [2] 9-7 Norway John Ove Løvdal (Brygga) [4]    Pencil
Round A Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0] 9-4 Sweden John Paul Reyes (Trollhettans) [3]    Pencil
Round A Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) [4] 9-8 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [4]    Pencil
Round A Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) [2] 9-8 Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] Head to head  Pencil
Round A Norway Rune Espeland (Svithun) [3] 9-5 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [2]    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-7 Norway Fredrik Førde (Svithun) [3]    Pencil
Round A Norway Espen Saltnes (Bergen) [2] 9-7 Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3]    Pencil
Round A Norway Olav Skrudland (Svithun) [1] 9-7 Norway John Nordeide (MIL) [4]    Pencil
Round A Sweden David Larsson (Familjens) [0] 9-6 Norway Jan Edvard Nilsen (MIL) [5]    Pencil
Round A England Daryl Peach (GBR) [0] 9-6 Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [5]    Pencil
Round A Philippines Efren Reyes (PHL) [0] 9-3 Norway Alexander Hansen (Fauske) [3]    Pencil
Round A Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-6 Norway Eirik Riisnæs (Oslo) [2]    Pencil
Round A Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-5 Norway Robin Kailainathan (Unique) [4]    Pencil
Round A England Karl Boyes (GBR) [0] 9-5 Norway Kent Halldin (Oslo) [2]    Pencil
Round A Sweden Peter Hildingsson (SWE) [3] 9-7 Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5]    Pencil
Round A Norway Christer Foldnes (Bergen) [4] 9-6 Norway Tormod Rygge (Vestby BK) [5]    Pencil
Round A Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-8 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) [4]    Pencil
Round A Norway Pawel Zalewski (Svithun) [3] 9-8 Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) [5]    Pencil
Round A Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [4] 9-8 Norway Anders Finvold (Oslo) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Pawel Zalewski (Svithun) [3] 9-5 Sweden David Larsson (Familjens) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-3 Norway Mark McGauley (Oslo) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket England Karl Boyes (GBR) [0] 9-4 Norway Reidar Rundsveen (Os) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Philippines Efren Reyes (PHL) [0] 9-4 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5] 9-8 Norway Christer Foldnes (Bergen) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Olav Skrudland (Svithun) [1] 9-6 Norway Henning Johansen (Bergen) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Trond Larsen (KOBK) [3] 9-7 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) [2] 9-7 Norway Kim Ronny Nygård (Fjordane) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Petter Jespersen (Bergen) [4] 9-4 Norway Jason Hansen (Svithun) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3] 9-5 Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Rune Espeland (Svithun) [3] 9-8 Norway Ronny Algrøy (MIL) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-7 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [1] 9-4 Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Espen Saltnes (Bergen) [2] 9-2 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Tormod Rygge (Vestby BK) [5] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [2] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [4] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [4] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway John Ove Løvdal (Brygga) [4] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Espen M. Andersen (Trondheim) [1] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3] 9-8 Norway Fredrik Førde (Svithun) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Robin Kailainathan (Unique) [4] 9-6 Norway Kent Halldin (Oslo) [2]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) [2] 9-6 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Alexander Hansen (Fauske) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [5] 9-7 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Anders Finvold (Oslo) [5] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Edvard Nilsen (MIL) [5] 9-6 Unknown Jozelyn Munoz Larsen (Unknown) (f) [?]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [4] 9-8 Philippines Axl Bones Sjonbotn (PHL) (f) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-7 Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Tormod Rygge (Vestby BK) [5] 9-8 Norway Kim Ronny Nygård (Fjordane) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-5 Norway Robin Kailainathan (Unique) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-8 Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Alexander Hansen (Fauske) [3] 9-5 Sweden David Larsson (Familjens) [0]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] 9-5 Norway Christer Foldnes (Bergen) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [4] 9-7 Sweden John Paul Reyes (Trollhettans) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5] 9-7 Norway Henning Johansen (Bergen) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Espen M. Andersen (Trondheim) [1] 9-6 Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [2] 9-7 Norway Jason Hansen (Svithun) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0] 9-5 Norway Anders Finvold (Oslo) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-7 Norway Jan Edvard Nilsen (MIL) [5] Head to head  Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] 9-4 Norway John Ove Løvdal (Brygga) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [4] 9-5 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-4 Norway Eirik Riisnæs (Oslo) [2]    Pencil
Round C Winners' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-7 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [1]    Pencil
Round C Winners' Bracket Philippines Efren Reyes (PHL) [0] 9-6 Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Trond Larsen (KOBK) [3] 9-6 Norway Espen Saltnes (Bergen) [2]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Rune Espeland (Svithun) [3] 9-7 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) [2]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Petter Jespersen (Bergen) [4] 9-6 Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5]    Pencil
Round C Winners' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-5 Norway Pawel Zalewski (Svithun) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-3 Norway Olav Skrudland (Svithun) [1]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-4 Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [4] 9-8 Norway Reidar Rundsveen (Os) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] 9-7 Norway Tormod Rygge (Vestby BK) [5]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-5 Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-6 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [4] Head to head  Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [4] 9-5 Norway Alexander Hansen (Fauske) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] 9-5 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-5 Norway Espen M. Andersen (Trondheim) [1]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) [2] 9-6 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] Head to head  Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] 9-7 Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3] Head to head  Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [4] 9-8 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [1]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-1 Norway Olav Skrudland (Svithun) [1] Head to head  Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [4] 9-7 Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-4 Norway Espen Saltnes (Bergen) [2]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-4 Sweden Peter Hildingsson (SWE) [3]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] 9-6 Norway Pawel Zalewski (Svithun) [3]    Pencil
Last 16 Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-6 Norway Trond Larsen (KOBK) [3]    Pencil
Last 16 Norway Rune Espeland (Svithun) [3] 9-7 England Daryl Peach (GBR) [0]    Pencil
Last 16 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-8 Norway Petter Jespersen (Bergen) [4]    Pencil
Last 16 England Karl Boyes (GBR) [0] 9-6 Norway John Nordeide (MIL) [4]    Pencil
Last 16 Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-7 Norway Vidar Blidensol (MIL) [3]    Pencil
Last 16 Philippines Efren Reyes (PHL) [0] 9-5 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) [2] Head to head  Pencil
Last 16 Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-4 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [4] Head to head  Pencil
Last 16 Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-6 Norway Ronny Algrøy (MIL) [3]    Pencil
Quarterfinals Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-7 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0]    Pencil
Quarterfinals Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-6 Norway Rune Espeland (Svithun) [3]    Pencil
Semifinals Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-6 Norway Mark McGauley (Oslo) [2]    Pencil
Oslo Open 10-Ball (25-26 Oct 2014) Pencil
Round A Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 8-4 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [1]    Pencil
Round A Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 8-5 Norway Anders Finvold (Oslo) [5]    Pencil
Round A Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] 8-5 Norway Christian Blix (Oslo) [4]    Pencil
Round A Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4] 8-3 Norway Olav Skrudland (Svithun) [1]    Pencil
Round A Norway Thomas Fjæran (Oslo) [2] w/o No player    Pencil
Round A Norway Ronny Oldervik (Stoppball) [0] 8-7 Norway Kjersti Maageng Nordaas (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round A Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-7 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [1]    Pencil
Round A Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0] 8-6 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [1] Head to head  Pencil
Round A Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [0] 8-7 Norway Sri Stinessen (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round A Norway Arild Kråkvik (Oslo) [4] 8-6 Norway Sajid Raheem (BEX) [4]    Pencil
Round A Norway Nedzat Cimili (Oslo Biljard1 & Oslo Snooker) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-6 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) [3]    Pencil
Round A Norway Robin Kailainathan (Unique) [4] w/o No player    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-5 Norway Kent Halldin (Oslo) [1]    Pencil
Round A Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3] 8-6 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) [0]    Pencil
Round A Norway Emil Braserud (Oslo) [3] 8-7 Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Robert Farinetti (BEX) [2] 8-2 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-7 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-6 Norway Morten Børja (Oslo) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] 8-4 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Arild Kråkvik (Oslo) [4] 8-7 Norway Dag Eivind Evensen (Oslo) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] 8-3 Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 8-5 Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Navid Eslah (Oslo) [1] 8-5 Norway Nedzat Cimili (Oslo Biljard1 & Oslo Snooker) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [0] 8-7 Norway Ole Tobias Gangfløt (Fredrikstad BK) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Emil Braserud (Oslo) [3] 8-4 Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [4] 8-7 Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Robin Kailainathan (Unique) [4] 8-6 Norway Kent Hansen (Oslo) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Thomas Fjæran (Oslo) [2] 8-5 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4] 8-4 Norway Jon Andersen Eide (Kongsvinger) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 8-3 Norway Pål Fillipsveen (Oslo) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 8-7 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Nedzat Cimili (Oslo Biljard1 & Oslo Snooker) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Dag Eivind Evensen (Oslo) [5] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jon Andersen Eide (Kongsvinger) [4] 8-7 Norway Christian Blix (Oslo) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Olav Skrudland (Svithun) [1] 8-7 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Sajid Raheem (BEX) [4] 8-4 Norway Kent Hansen (Oslo) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [4] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) [4] 8-5 Norway Sri Stinessen (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ole Tobias Gangfløt (Fredrikstad BK) [5] 8-5 Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim) [2]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-3 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [1]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3] 8-6 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [1]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Kent Halldin (Oslo) [1] 8-4 Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0] 8-4 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) [0]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [1] 8-5 Norway Pål Fillipsveen (Oslo) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) [3] 8-6 Norway Anders Finvold (Oslo) [5]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Morten Børja (Oslo) [2] 8-5 Norway Kjersti Maageng Nordaas (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ronny Oldervik (Stoppball) [0] 8-4 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3] 8-5 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) [0]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-6 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Morten Børja (Oslo) [2] 8-5 Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Sajid Raheem (BEX) [4] 8-5 Norway Ole Tobias Gangfløt (Fredrikstad BK) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [4] 8-4 Norway Jon Andersen Eide (Kongsvinger) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [1] 8-3 Norway Kent Halldin (Oslo) [1]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Olav Skrudland (Svithun) [1] 8-6 Norway Nedzat Cimili (Oslo Biljard1 & Oslo Snooker) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) [4] 8-6 Norway Dag Eivind Evensen (Oslo) [5]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Thomas Fjæran (Oslo) [2] 8-7 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 8-5 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Arild Kråkvik (Oslo) [4] 8-6 Norway Emil Braserud (Oslo) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Robert Farinetti (BEX) [2] 8-4 Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Robin Kailainathan (Unique) [4] 8-5 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 8-7 Sweden Marcus Chamat (SWE) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Navid Eslah (Oslo) [1] 8-6 Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] Head to head  Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-4 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [0] 8-4 Norway Olav Skrudland (Svithun) [1]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] 8-5 Norway Sajid Raheem (BEX) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] 8-3 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [1]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-5 Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 8-4 Norway Morten Børja (Oslo) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-6 Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Emil Braserud (Oslo) [3] 8-7 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4] 8-6 Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) [4]    Pencil
Last 16 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4] 8-7 Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0]    Pencil
Last 16 Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 8-7 Norway Emil Braserud (Oslo) [3]    Pencil
Last 16 Norway Navid Eslah (Oslo) [1] 8-5 Sweden Marcus Chamat (SWE) [0]    Pencil
Last 16 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-7 Norway Arild Kråkvik (Oslo) [4]    Pencil
Last 16 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-5 Norway Thomas Fjæran (Oslo) [2]    Pencil
Last 16 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] 8-6 Norway Robin Kailainathan (Unique) [4]    Pencil
Last 16 Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] 8-5 Norway Robert Farinetti (BEX) [2]    Pencil
Last 16 Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-4 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [0]    Pencil
Quarterfinals Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-4 Norway Navid Eslah (Oslo) [1]    Pencil
Quarterfinals Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-3 Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] Head to head  Pencil
Quarterfinals Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-4 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4]    Pencil
Quarterfinals Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] 8-6 Norway Mark McGauley (Oslo) [2]    Pencil
Semifinals Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-5 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4]    Pencil
Semifinals Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-3 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] Head to head  Pencil
Final Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-4 Norway Joakim Haugen (Oslo) [0]    Pencil
Stavanger Open (26-28 Mar 2015) Pencil
Round A Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] 9-5 Philippines Axl Bones Sjonbotn (PHL) (f) [4]    Pencil
Round A Norway Stein Espeland (Svithun) [4] w/o No player    Pencil
Round A Norway Steffen Amundsen (Jæren) [2] w/o No player    Pencil
Round A Norway Egil Sørensen (Svithun) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Gitle Hansen (MIL) [4] w/o No player    Pencil
Round A Norway Nevzat Yesil (MIL) [2] w/o No player    Pencil
Round A Norway Stian Larsen (MIL) [1] w/o No player    Pencil
Round A Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [1] 9-6 Syria Bashar Alsaeid (SYR) [4]    Pencil
Round A Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2] w/o No player    Pencil
Round A Norway Mark McGauley (Oslo) [1] 9-6 Norway Gaute Andersson (Jæren) [3]    Pencil
Round A Norway Ørn Ørnegård (MIL) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Trond Larsen (KOBK) [2] 9-5 Unknown Roy Hollund [3]    Pencil
Round A Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) [1] w/o No player    Pencil
Round A Norway Ine Helvik (Svithun) (f) [2] 9-7 Norway Svein Erik Solheim (MIL) [4]    Pencil
Round A Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) [4] w/o No player    Pencil
Round A Norway Christian Johannessen (Oslo) [0] 9-6 Norway Kjetil Tjensvoll (MIL) [2]    Pencil
Round A Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3] 9-5 Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3]    Pencil
Round A Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 9-4 Norway Jason Hansen (Svithun) [2]    Pencil
Round A Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-4 Norway Elkhem Eisajan (Ask BC) [2]    Pencil
Round A England Imran Majid (GBR) [0] 9-6 Norway Jan Edvard Nilsen (MIL) [2]    Pencil
Round A Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-5 Norway Rune Espeland (Svithun) [2]    Pencil
Round A Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 9-6 Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5]    Pencil
Round A Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-3 Norway Pawel Zalewski (Svithun) [2]    Pencil
Round A Norway Øystein Fredriksen (Svithun) [5] 9-6 Norway Anita Abrahamsen (MIL) (f) [5]    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-5 Norway Trond Johan Eeg Nielsen (Os) [4]    Pencil
Round A Norway Alf-Egil Solvang (MIL) [3] w/o No player    Pencil
Round A Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-6 Norway Inge Larsen (MIL) [4]    Pencil
Round A Norway Kenneth Pedersen (Svithun) [2] 9-4 Norway Fredrik Førde (Svithun) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-3 Norway Alf-Egil Solvang (MIL) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [1] 9-8 Netherlands Jimmy Worung (NLD) [1]    Pencil
Round B Winners' Bracket England Imran Majid (GBR) [0] 9-4 Norway Ine Helvik (Svithun) (f) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3] 9-8 Norway Øystein Fredriksen (Svithun) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Steffen Amundsen (Jæren) [2] 9-5 Norway Reidar Rundsveen (Os) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-4 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 9-5 Norway Stian Larsen (MIL) [1]    Pencil
Round B Winners' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-5 Norway Nevzat Yesil (MIL) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) [1] 9-7 Norway Trond Larsen (KOBK) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kenneth Pedersen (Svithun) [2] 9-6 Norway Ørn Ørnegård (MIL) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 9-4 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [1] 9-5 Norway Egil Sørensen (Svithun) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-5 Norway Stein Espeland (Svithun) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] 9-7 England Karl Boyes (GBR) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-5 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Christian Johannessen (Oslo) [0] 9-4 Norway Gitle Hansen (MIL) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Edvard Nilsen (MIL) [2] 9-5 Norway Svein Erik Solheim (MIL) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Gaute Andersson (Jæren) [3] 9-8 Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Elkhem Eisajan (Ask BC) [2] 9-5 Norway Trond Johan Eeg Nielsen (Os) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3] 9-6 Norway Anita Abrahamsen (MIL) (f) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Netherlands Jimmy Worung (NLD) [1] 9-4 Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Inge Larsen (MIL) [4] 9-6 Norway Gitle Hansen (MIL) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Kjetil Tjensvoll (MIL) [2] 9-4 Norway Alf-Egil Solvang (MIL) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Gaute Andersson (Jæren) [3] 9-7 Norway Øystein Fredriksen (Svithun) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Nevzat Yesil (MIL) [2] 9-7 Sweden Robert Haag (SWE) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-3 Unknown Roy Hollund [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket England Karl Boyes (GBR) [0] 9-3 Norway Pawel Zalewski (Svithun) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Egil Sørensen (Svithun) [5] 9-7 Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Philippines Axl Bones Sjonbotn (PHL) (f) [4] 9-7 Norway Stein Espeland (Svithun) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Elkhem Eisajan (Ask BC) [2] 9-5 Norway Ine Helvik (Svithun) (f) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2] 9-5 Syria Bashar Alsaeid (SYR) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Ørn Ørnegård (MIL) [3] 9-5 Norway Jason Hansen (Svithun) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-8 Norway Jan Edvard Nilsen (MIL) [2] Head to head  Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Rune Espeland (Svithun) [2] 9-5 Norway Trond Larsen (KOBK) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) [1] 9-8 Norway Fredrik Førde (Svithun) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-5 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) [1] 9-5 Norway Christian Johannessen (Oslo) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 9-4 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-3 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-4 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [1]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] 9-7 Norway Mark McGauley (Oslo) [1]    Pencil
Round C Winners' Bracket England Imran Majid (GBR) [0] 9-3 Norway Kenneth Pedersen (Svithun) [2]    Pencil
Round C Winners' Bracket Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-4 Norway Steffen Amundsen (Jæren) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Nevzat Yesil (MIL) [2] 9-4 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-3 Norway Kjetil Tjensvoll (MIL) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Inge Larsen (MIL) [4] 9-5 Norway Rune Espeland (Svithun) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-5 Norway Egil Sørensen (Svithun) [5]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Elkhem Eisajan (Ask BC) [2] 9-6 Norway Ørn Ørnegård (MIL) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-4 Norway Stian Larsen (MIL) [1]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Gaute Andersson (Jæren) [3] 9-8 Philippines Axl Bones Sjonbotn (PHL) (f) [4]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [1] 9-6 Norway Reidar Rundsveen (Os) [3]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3] 9-8 Norway Elkhem Eisajan (Ask BC) [2]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Christian Johannessen (Oslo) [0] 9-8 Norway Nevzat Yesil (MIL) [2]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket England Karl Boyes (GBR) [0] w/o Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-3 Norway Steffen Amundsen (Jæren) [2]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 9-6 Norway Inge Larsen (MIL) [4]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-7 Norway Mark McGauley (Oslo) [1]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Kenneth Pedersen (Svithun) [2] 9-4 Norway Gaute Andersson (Jæren) [3]    Pencil
Last 16 Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-3 Norway Kenneth Pedersen (Svithun) [2]    Pencil
Last 16 England Daryl Peach (GBR) [0] 9-7 Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) [1]    Pencil
Last 16 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] 9-3 Norway Christian Johannessen (Oslo) [0]    Pencil
Last 16 Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-4 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3] Head to head  Pencil
Last 16 England Imran Majid (GBR) [0] 9-3 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [1]    Pencil
Last 16 Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-4 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] Head to head  Pencil
Quarterfinals Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-2 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] Head to head  Pencil
Bergen Open (8-10 May 2015) Pencil
Round A England Daryl Peach (GBR) [0] 9-5 Norway Kim Ronny Nygård (Fjordane) [5]    Pencil
Round A Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-5 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) [5]    Pencil
Round A Estonia Dennis Grabe (EST) [0] 9-5 Norway Geir Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5]    Pencil
Round A Norway Kjetil Fredriksen (Kongsberg) [4] 9-6 Russia Fedor Gorst (RUS) [2]    Pencil
Round A Germany Frank Schimrock (GER) [3] 9-7 Norway Geir Bentzen (Os) [4]    Pencil
Round A Norway Jon Birger Gursli (Tre Måker) [4] 9-8 Norway Jørgen Ulvatne (MIL) [5]    Pencil
Round A Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-7 Norway Kenneth Rognstad (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round A Norway Svein Magne Ekeberg (MIL) [5] 9-8 Philippines Axl Bones Sjonbotn (PHL) (f) [5]    Pencil
Round A Greece Nick Ekonomopoulus (GRE) [0] 9-6 Norway Bjørnar Tveraas (Steinkjer) [3]    Pencil
Round A Norway Trond Larsen (KOBK) [3] 9-7 Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) [3]    Pencil
Round A Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3] 9-5 Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) [5]    Pencil
Round A Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) [3] 9-4 Norway Conrad Ott (Bergen) [3]    Pencil
Round A Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Helge Seilen (Os) [4] w/o No player    Pencil
Round A Norway Roger Jacobsen (MIL) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [2] 9-6 Norway Robin Svedin (Reisa BK) [3]    Pencil
Round A Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] 9-8 Sweden Robert Haag (SWE) [4]    Pencil
Round A Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] 9-7 Norway Jan Helge Kordts (Os) [3]    Pencil
Round A Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] 9-4 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) [2]    Pencil
Round A Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-5 Norway Stian Larsen (MIL) [2]    Pencil
Round A Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3] 9-8 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round A Norway Steinar Andersen (MIL) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Kyrre Aarsand Grønstøl (MIL) [5] 9-6 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round A Norway Arild Moilanen (Reisa BK) [3] 9-4 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [2]    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] w/o No player    Pencil
Round A Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Rune Bødal (MIL) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Trond Johan Eeg Nielsen (Os) [5] w/o No player    Pencil
Round A Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-6 Norway John Nordeide (MIL) [3]    Pencil
Round A England Imran Majid (GBR) [0] 9-6 Norway Kyrre Hauge (MIL) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] 9-7 Norway Rune Bødal (MIL) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Estonia Dennis Grabe (EST) [0] 9-5 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] Head to head  Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Steinar Andersen (MIL) [5] 9-6 Norway Trond Larsen (KOBK) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Svein Magne Ekeberg (MIL) [5] 9-3 Norway Roger Jacobsen (MIL) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3] 9-8 Norway Helge Seilen (Os) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-6 Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) [3] 9-8 Norway Trond Johan Eeg Nielsen (Os) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-6 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] Head to head  Pencil
Round B Winners' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-7 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket England Benji Buckley (GBR) [0] 9-6 Norway Reidar Rundsveen (Os) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [2] 9-6 Norway Kjetil Fredriksen (Kongsberg) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Peru Jonathan Botto (PRU) [4] 9-8 Norway Kyrre Aarsand Grønstøl (MIL) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Germany Frank Schimrock (GER) [3] 9-8 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Greece Nick Ekonomopoulus (GRE) [0] 9-6 Norway Arild Moilanen (Reisa BK) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-4 Norway Jon Birger Gursli (Tre Måker) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] 9-7 England Imran Majid (GBR) [0] Head to head  Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Geir Bentzen (Os) [4] 9-6 Sweden Robert Haag (SWE) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Robin Svedin (Reisa BK) [3] 9-7 Russia Fedor Gorst (RUS) [2]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Kim Ronny Nygård (Fjordane) [5] 9-7 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [2] 9-4 Norway Bjørnar Tveraas (Steinkjer) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Conrad Ott (Bergen) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) [5] 9-7 Norway Jørgen Ulvatne (MIL) [5]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Helge Kordts (Os) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) [2] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Kenneth Rognstad (Gjøvik/Raufoss) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) [2] 9-8 Norway Kyrre Hauge (MIL) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Geir Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [3] w/o No player    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-7 Norway