Norway

Bergen Open HC-turnering (7-9 Jun 2013) Pencil
Round A Norway Roger Lysholm (Trondheim) 9-8 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round A Norway Mikael Øgaard (BEX) 9-6 Norway Kenneth Johansen (Svithun)    Pencil
Round A Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC) 9-7 Norway Hans Olav Sundøy (Os)    Pencil
Round A Norway Jan Terje Øyen (Oslo Biljard 1) 9-8 Norway Tommy Wolff (Hyllestad)    Pencil
Round A Norway Vidar Blidensol (MIL) 9-5 Norway Johannes Tørresdal (Tre Måker)    Pencil
Round A Norway Morten Børja (Oslo) 9-7 Norway John Nordeide (MIL)    Pencil
Round A Netherlands Niels Feijen (NLD) 9-3 Norway Jan Helge Kordts (Os)    Pencil
Round A Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 9-8 Norway Helge Gjerde (Herøy)    Pencil
Round A Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) 9-8 Norway Geir Ivan Torvik (Herøy)    Pencil
Round A Norway Ronny Algrøy (MIL) 9-6 Norway Dag Hugo Aspheim (Horten)    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) 9-7 Norway Ørn Ørnegård (MIL)    Pencil
Round A Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-5 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
Round A Norway Ole Eidsheim (Bergen) 9-3 Norway Malvin Bjelland (Tre Måker)    Pencil
Round A Norway Olav Skrudland (Svithun) 9-7 Norway Thomas Fantolini (Bergen)    Pencil
Round A Norway Geir Inge Torrisen (Fjordane) 9-5 Norway Rudi Andrè Wolff (Os)    Pencil
Round A Sweden Stefan Ericsson (SWE) 9-7 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round A Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) 9-6 Norway Pål Nyheim (Stoppball)    Pencil
Round A Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) 9-8 Norway Øystein Rønneseth (Hyllestad)    Pencil
Round A Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) 9-7 Norway Jan Edvard Nilsen (MIL)    Pencil
Round A Norway Christian Rosell (Tre måker) 9-8 Norway Stephan Kopperstad (Herøy)    Pencil
Round A Norway Pawel Zalewski (Svithun) 9-5 Norway Raymond Krossøy (Bergen)    Pencil
Round A Philippines Bong Nicdao (PHL) 0-0 Norway Raymond Kandola (Fredrikstad BK)    Pencil
Round A Unknown T L 9-6 Norway Jon Martin Bjørkedal (Fjordane)    Pencil
Round A Norway Tron Engebakk (Unique) 9-7 Sweden Malina Bertilsson (SWE) (f)    Pencil
Round A Chile Alejandro Carvajal (CHL) 9-6 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f)    Pencil
Round A Norway Stian Larsen (MIL) 9-5 Norway Gunnar Flood (Os)    Pencil
Round A Russia Ruslan Chinakhov (RUS) 9-2 Norway Steffen Wolff (Hyllestad)    Pencil
Round A Norway Bjørn Bratteberg (Unique) 9-6 Norway Rune Espeland (Svithun)    Pencil
Round A Norway Petter Jespersen (Bergen) 9-8 England Raj Hundal (GBR)    Pencil
Round A Philippines Francisco Bustamante (PHL) 9-5 Norway Roger Jacobsen (MIL)    Pencil
Round A Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-6 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
Round A Philippines Efren Reyes (PHL) 9-7 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Petter Jespersen (Bergen) 9-8 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-5 Norway Bjørn Bratteberg (Unique)    Pencil
Round B Winners' Bracket Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) 9-6 Norway Morten Børja (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Pawel Zalewski (Svithun) 9-3 Sweden Stefan Ericsson (SWE)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) 9-6 Norway Olav Skrudland (Svithun)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ole Eidsheim (Bergen) 9-8 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) 9-6 Norway Geir Inge Torrisen (Fjordane)    Pencil
Round B Winners' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) 9-5 Norway Stian Larsen (MIL)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) 9-4 Norway Christian Rosell (Tre måker)    Pencil
Round B Winners' Bracket Chile Alejandro Carvajal (CHL) 9-8 Norway Tron Engebakk (Unique)    Pencil
Round B Winners' Bracket Philippines Bong Nicdao (PHL) 9-7 Norway Jan Terje Øyen (Oslo Biljard 1)    Pencil
Round B Winners' Bracket Russia Ruslan Chinakhov (RUS) 9-3 Norway Roger Lysholm (Trondheim)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) 9-3 Norway Mikael Øgaard (BEX)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-7 Unknown T L    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC) 9-5 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Malvin Bjelland (Tre Måker) 9-8 Norway Helge Gjerde (Herøy)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Hans Olav Sundøy (Os) 9-6 Norway Geir Ivan Torvik (Herøy)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Tommy Wolff (Hyllestad) w/o Norway Raymond Kandola (Fredrikstad BK)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Thomas Fantolini (Bergen) 9-5 Norway Pål Nyheim (Stoppball)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Rudi Andrè Wolff (Os) 9-7 Norway Dag Hugo Aspheim (Horten)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ørn Ørnegård (MIL) 9-5 Norway Kenneth Johansen (Svithun)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 9-7 Norway Rune Espeland (Svithun)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-6 Norway Raymond Krossøy (Bergen)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Johannes Tørresdal (Tre Måker) 9-8 Norway Stephan Kopperstad (Herøy)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Roger Jacobsen (MIL) 9-7 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Øystein Rønneseth (Hyllestad) 9-7 Norway John Nordeide (MIL)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Helge Kordts (Os) 9-7 Norway Gunnar Flood (Os)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) 9-8 Sweden Malina Bertilsson (SWE) (f)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 9-7 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 9-7 Norway Jon Martin Bjørkedal (Fjordane)    Pencil
Round 1 Losers' Bracket England Raj Hundal (GBR) 9-7 Norway Jan Edvard Nilsen (MIL)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mikael Øgaard (BEX) 9-7 England Raj Hundal (GBR)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 9-5 Norway Bjørn Bratteberg (Unique)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Roger Jacobsen (MIL) 9-4 Norway Christian Rosell (Tre måker)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Øystein Rønneseth (Hyllestad) 9-6 Sweden Stefan Ericsson (SWE)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) 9-7 Norway Johannes Tørresdal (Tre Måker)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-5 Norway Morten Børja (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Roger Lysholm (Trondheim) 9-7 Norway Rudi Andrè Wolff (Os)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Ørn Ørnegård (MIL) 9-5 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Fantolini (Bergen) 9-6 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 9-5 Unknown T L    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) 9-4 Norway Helge Gjerde (Herøy)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Hans Olav Sundøy (Os) 9-8 Norway Olav Skrudland (Svithun)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 9-6 Norway Jan Helge Kordts (Os)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) 9-6 Norway Jan Terje Øyen (Oslo Biljard 1)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Tron Engebakk (Unique) 9-5 Norway Tommy Wolff (Hyllestad)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 9-4 Norway Geir Inge Torrisen (Fjordane)    Pencil
Round C Winners' Bracket Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) 9-5 Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-4 Norway Vidar Blidensol (MIL)    Pencil
Round C Winners' Bracket Chile Alejandro Carvajal (CHL) 9-4 Norway Mats Schjetne (Ask BC)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Ole Eidsheim (Bergen) 9-7 Norway Ronny Algrøy (MIL)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) 9-7 Norway Pawel Zalewski (Svithun)    Pencil
Round C Winners' Bracket Philippines Bong Nicdao (PHL) 9-7 Norway Petter Jespersen (Bergen)    Pencil
Round C Winners' Bracket Philippines Efren Reyes (PHL) 9-4 Norway Ronny Oldervik (Stoppball)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Roger Jacobsen (MIL) 9-5 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) 9-3 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) 9-8 Norway Ørn Ørnegård (MIL)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-6 Norway Thomas Fantolini (Bergen)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 9-5 Norway Steffen Wolff (Hyllestad)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Øystein Rønneseth (Hyllestad) 9-8 Norway Hans Olav Sundøy (Os)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mikael Øgaard (BEX) 9-6 Norway Tron Engebakk (Unique)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Roger Lysholm (Trondheim) 9-6 Norway Stian Larsen (MIL)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) 9-8 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 9-7 Norway Petter Jespersen (Bergen)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) 9-4 Norway Roger Lysholm (Trondheim)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) 9-2 Norway Mikael Øgaard (BEX)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-4 Norway Vidar Blidensol (MIL) Head to head  Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-7 Norway Øystein Rønneseth (Hyllestad)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Roger Jacobsen (MIL) 9-6 Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) 9-5 Norway Pawel Zalewski (Svithun)    Pencil
Last 16 Philippines Efren Reyes (PHL) 9-4 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Last 16 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-5 Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f)    Pencil
Last 16 Norway Mats Schjetne (Ask BC) 9-5 Russia Ruslan Chinakhov (RUS)    Pencil
Last 16 Norway Ronny Algrøy (MIL) 9-6 Philippines Bong Nicdao (PHL)    Pencil
Last 16 Philippines Francisco Bustamante (PHL) 9-7 Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1)    Pencil
Last 16 Norway Ole Eidsheim (Bergen) w/o Norway Roger Jacobsen (MIL)    Pencil
Last 16 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-6 Norway Ronny Oldervik (Stoppball)    Pencil
Quarterfinals Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-7 Norway Ole Eidsheim (Bergen)    Pencil
Quarterfinals Philippines Efren Reyes (PHL) 9-5 Norway Mats Schjetne (Ask BC)    Pencil
Quarterfinals Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-7 Norway Ronny Algrøy (MIL)    Pencil
Semifinals Philippines Efren Reyes (PHL) 9-7 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) Head to head  Pencil
Semifinals Netherlands Niels Feijen (NLD) 9-4 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball)    Pencil
Oslo Open HC turnering (26-27 Oct 2013) Pencil
Round A Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 8-4 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round A Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Erik Gårdelöf (Oslo)    Pencil
Round A Norway Per Steinar Brovold (Gjøvik/Raufoss) w/o No player    Pencil
Round A Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-5 Norway Sturla Haukebø (Oslo)    Pencil
Round A Norway Simen Strømstad (Gjøvik/Raufoss) w/o No player    Pencil
Round A Norway Kim Garmark (Oslo) 8-6 USA Robert Brake (Oslo)    Pencil
Round A Norway Daniel Hult (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Bjørn Bratteberg (Unique) 8-7 Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round A Norway Øyvind Jensen (TSI) 8-4 Norway Finn Marius Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round A Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Mark McGauley (Oslo) 8-2 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round A Norway Rune Bratbergsengen (Oslo) 8-5 Norway Mona Kleveland (Trondheim) (f)    Pencil
Round A Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-6 Norway Espen M. Andersen (Trondheim)    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-7 Norway Olav Skrudland (Svithun) Head to head  Pencil
Round A Norway Kent Halldin (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Thomas Fjæran (Oslo) 8-2 Norway Vegar Lind (Stoppball)    Pencil
Round A Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) 8-4 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round A Norway Navid Eslah (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Tron Engebakk (Unique) 8-7 Norway Dag Hugo Aspheim (Horten)    Pencil
Round A Norway Espen Kristoffersen (Gjøvik/Raufoss) w/o Norway Mikael Øgaard (BEX)    Pencil
Round A Norway Ronny Oldervik (Stoppball) w/o No player    Pencil
Round A Norway Christian Johannessen (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Robert Farinetti (BEX) w/o No player    Pencil
Round A Norway Jørgen Nilsen (BEX) w/o No player    Pencil
Round A Norway Frank Hjeldnes (Oslo) w/o No player    Pencil
Round A Norway Trond-Michael Stensrød (Fredrikstad BK) w/o No player    Pencil
Round A Norway Espen Saltnes (Bergen) w/o No player    Pencil
Round A Norway Stig Andrè Lykke (Gjøvik/Raufoss) w/o No player    Pencil
Round A Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Matey Ullah (Unique)    Pencil
Round A Norway Jan Mario Johansen (Reka BK) 8-6 Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Frank Hjeldnes (Oslo) 8-6 Norway Jan Mario Johansen (Reka BK)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-7 Norway Stig Andrè Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Navid Eslah (Oslo) 8-5 Norway Thomas Fjæran (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kent Halldin (Oslo) 8-7 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Espen Saltnes (Bergen) 8-7 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Jørgen Nilsen (BEX) 8-5 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Espen Kristoffersen (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Trond-Michael Stensrød (Fredrikstad BK)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kim Garmark (Oslo) 8-7 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 8-4 Norway Øyvind Jensen (TSI)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Christian Johannessen (Oslo) 8-4 Norway Bjørn Bratteberg (Unique)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Tron Engebakk (Unique) 8-6 Norway Daniel Hult (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) 8-6 Norway Robert Farinetti (BEX)    Pencil
Round B Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) 8-6 Norway Rune Bratbergsengen (Oslo)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Simen Strømstad (Gjøvik/Raufoss) 8-5 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-5 Norway Per Steinar Brovold (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 8-4 Sweden Robert Haag (SWE)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-4 Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Espen M. Andersen (Trondheim) 8-5 Norway Stig Andrè Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) 8-5 Norway Finn Marius Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Sturla Haukebø (Oslo) 8-7 Norway Bjørn Bratteberg (Unique)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Vegar Lind (Stoppball) 8-5 Norway Trond-Michael Stensrød (Fredrikstad BK)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket USA Robert Brake (Oslo) 8-6 Norway Øyvind Jensen (TSI)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Daniel Hult (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mona Kleveland (Trondheim) (f) 8-6 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Olav Skrudland (Svithun) 8-7 Norway Per Steinar Brovold (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Fjæran (Oslo) w/o Norway Mikael Øgaard (BEX)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Rune Bratbergsengen (Oslo) 8-7 Norway Matey Ullah (Unique)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 8-6 Norway Jan Mario Johansen (Reka BK)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Sweden Robert Haag (SWE) 8-7 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Robert Farinetti (BEX) 8-4 Norway Dag Hugo Aspheim (Horten)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) 8-7 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-7 Norway Kim Garmark (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Christian Johannessen (Oslo) 8-4 Norway Tron Engebakk (Unique)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Kent Halldin (Oslo) 8-6 Norway Mark McGauley (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Navid Eslah (Oslo) 8-5 Norway Frank Hjeldnes (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 8-4 Norway Pål Fillipsveen (Oslo)    Pencil
Round C Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) 8-5 Norway Espen Saltnes (Bergen)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Espen Kristoffersen (Gjøvik/Raufoss) 8-4 Norway Simen Strømstad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 8-7 Norway Jørgen Nilsen (BEX)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Sturla Haukebø (Oslo) 8-4 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket USA Robert Brake (Oslo) 8-3 Norway Olav Skrudland (Svithun)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mona Kleveland (Trondheim) (f) 8-7 Sweden Robert Haag (SWE)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Vegar Lind (Stoppball) 8-2 Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Thomas Fjæran (Oslo) 8-1 Norway Erik Gårdelöf (Oslo)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Espen M. Andersen (Trondheim) 8-6 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) 8-6 Norway Rune Bratbergsengen (Oslo)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-5 Norway Robert Farinetti (BEX)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-6 Norway Frank Hjeldnes (Oslo)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-5 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) 8-6 Norway Thomas Fjæran (Oslo)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Jørgen Nilsen (BEX) 8-2 Norway Espen M. Andersen (Trondheim)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Tron Engebakk (Unique) 8-7 Norway Vegar Lind (Stoppball)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Espen Saltnes (Bergen) 8-5 USA Robert Brake (Oslo)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Kim Garmark (Oslo) 8-6 Norway Mona Kleveland (Trondheim) (f)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Sturla Haukebø (Oslo) 8-5 Norway Simen Strømstad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Last 16 Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-7 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Mark McGauley (Oslo) 8-7 Greece Damianos Yiallourakis (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Espen Saltnes (Bergen) 8-4 Norway Espen Kristoffersen (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
Last 16 Norway Tron Engebakk (Unique) 8-7 Norway Kent Halldin (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 8-4 Norway Navid Eslah (Oslo) Head to head  Pencil
Last 16 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-4 Norway Ronny Oldervik (Stoppball)    Pencil
Last 16 Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-7 Norway Sturla Haukebø (Oslo)    Pencil
Last 16 Norway Christian Johannessen (Oslo) 8-3 Norway Kim Garmark (Oslo)    Pencil
Quarterfinals Norway Mats Schjetne (Ask BC) 8-5 Norway Christian Johannessen (Oslo)    Pencil
Quarterfinals Norway Jørgen Nilsen (BEX) 8-5 Norway Mark McGauley (Oslo)    Pencil
Quarterfinals Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-5 Norway Tron Engebakk (Unique)    Pencil
Quarterfinals Norway Pål Fillipsveen (Oslo) 8-7 Norway Espen Saltnes (Bergen)    Pencil
Semifinals Norway Jørgen Nilsen (BEX) 8-5 Norway Mats Schjetne (Ask BC) Head to head  Pencil
Semifinals Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-4 Norway Pål Fillipsveen (Oslo)    Pencil
Final Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 8-4 Norway Jørgen Nilsen (BEX)    Pencil