Norway

Hyllestad Open (20-23 Mar 2014) Pencil
Round A Norway Jonas Holt (Hyllestad) 5-3 Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad)    Pencil
Round A Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad) 5-4 Norway Anders Fleten (Hyllestad)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) 5-4 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) 5-2 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) Head to head  Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 5-3 Norway Jonas Holt (Hyllestad)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad) 5-0 Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 5-3 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 5-0 Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 5-1 Norway Atle Foldnes (Bergen)    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) 5-1 Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jonas Holt (Hyllestad) 5-0 Norway Anders Fleten (Hyllestad)    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 5-1 Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) 5-3 Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) Head to head  Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) 5-1 Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad)    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 5-4 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) Head to head  Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 5-0 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) Head to head  Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) 5-0 Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) 5-3 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 5-1 Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f)    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Atle Foldnes (Bergen) 5-3 Norway Jonas Holt (Hyllestad) Head to head  Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) 5-3 Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 5-1 Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 5-2 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL)    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Atle Foldnes (Bergen) 5-0 Norway Steffen Wolff (Hyllestad)    Pencil
Quarterfinals Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 6-0 Norway Atle Foldnes (Bergen)    Pencil
Quarterfinals Norway Stian Larsen (MIL) 6-1 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
Quarterfinals Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 6-0 Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad)    Pencil
Quarterfinals Norway Vidar Blidensol (MIL) 6-3 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) Head to head  Pencil
Semifinals Norway Vidar Blidensol (MIL) 6-2 Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) Head to head  Pencil
Semifinals Norway Stian Larsen (MIL) 6-3 Norway Tommy Wolff (Hyllestad)    Pencil
Final Norway Stian Larsen (MIL) 6-4 Norway Vidar Blidensol (MIL) Head to head  Pencil
Hyllestad Open Pulje 1 (21-23 Mar 2014) Pencil
Group Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 4-2 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) Head to head  Pencil
Group Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 4-0 Norway Amin Asil (Fjordane)    Pencil
Group Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 4-3 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 4-0 Norway Rudi Andrè Wolff (Os)    Pencil
Group Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 4-2 Norway Steffen Wolff (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 4-0 Norway Kurt Per Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 4-2 Norway Kurt Per Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Kurt Per Hatlem (Hyllestad) 4-3 Norway Rudi Andrè Wolff (Os)    Pencil
Group Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 4-0 Norway Kurt Per Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Kurt Per Hatlem (Hyllestad) 4-3 Norway Amin Asil (Fjordane)    Pencil
Group Norway Rudi Andrè Wolff (Os) 4-3 Norway Amin Asil (Fjordane)    Pencil
Group Norway Rudi Andrè Wolff (Os) 4-2 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 4-2 Norway Rudi Andrè Wolff (Os)    Pencil
Group Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 4-1 Norway Amin Asil (Fjordane)    Pencil
Group Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 4-0 Norway Amin Asil (Fjordane)    Pencil
Hyllestad Open Pulje 2 (21-23 Mar 2014) Pencil
Group Norway Paul Townsend (Feijos IL) 4-1 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 4-0 Norway Paul Townsend (Feijos IL)    Pencil
Group Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 4-2 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jan Erik Hatlem (Hyllestad) 4-3 Norway Raymond Krossøy (Bergen)    Pencil
Group Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 4-0 Norway Raymond Krossøy (Bergen)    Pencil
Group Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) 4-1 Norway Raymond Krossøy (Bergen)    Pencil
Group Norway Raymond Krossøy (Bergen) 4-3 Norway Paul Townsend (Feijos IL)    Pencil
Group Norway Paul Townsend (Feijos IL) 4-0 Norway Jan Erik Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) 4-3 Norway Jan Erik Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) 4-0 Norway Jan Erik Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Vidar Blidensol (MIL) 4-3 Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) Head to head  Pencil
Group Norway Vidar Blidensol (MIL) 4-2 Norway Jan Erik Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Vidar Blidensol (MIL) 4-0 Norway Raymond Krossøy (Bergen)    Pencil
Group Norway Vidar Blidensol (MIL) 4-0 Norway Paul Townsend (Feijos IL) Head to head  Pencil
Group Norway Vidar Blidensol (MIL) 4-3 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) Head to head  Pencil
Hyllestad Open Pulje 3 (21-23 Mar 2014) Pencil
Group Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) 4-1 Norway Stein-Tore Nybakk (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) 4-2 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) Head to head  Pencil
Group Norway Stein-Tore Nybakk (Hyllestad) 4-0 Norway Elin Julie Giil (Bergen) (f)    Pencil
Group Norway Øyvind Siljander (Hyllestad) 4-1 Norway Elin Julie Giil (Bergen) (f)    Pencil
Group Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) 4-1 Norway Elin Julie Giil (Bergen) (f)    Pencil
Group Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) 4-0 Norway Elin Julie Giil (Bergen) (f)    Pencil
Group Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) 4-0 Norway Stein-Tore Nybakk (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) 4-0 Norway Øyvind Siljander (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) 4-0 Norway Øyvind Siljander (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Stein-Tore Nybakk (Hyllestad) 4-0 Norway Øyvind Siljander (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad) 4-0 Norway Øyvind Siljander (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad) 4-2 Norway Stein-Tore Nybakk (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad) 4-0 Norway Elin Julie Giil (Bergen) (f)    Pencil
Group Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) 4-1 Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad) Head to head  Pencil
Group Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) 4-1 Norway Jaran Gelin Rysjedal (Hyllestad)    Pencil
Hyllestad Open Pulje 4 (21-23 Mar 2014) Pencil
Group Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) 4-2 Norway Marcus Milde (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) 4-1 Norway Simon Skivenesvåg (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Simon Skivenesvåg (Hyllestad) 4-0 Norway Lage Langedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Simon Skivenesvåg (Hyllestad) 4-2 Norway Marcus Milde (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 4-0 Norway Simon Skivenesvåg (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad) 4-0 Norway Simon Skivenesvåg (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad) 4-0 Norway Lage Langedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 4-0 Norway Lage Langedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Marcus Milde (Hyllestad) 4-1 Norway Lage Langedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) 4-0 Norway Lage Langedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad) 4-1 Norway Marcus Milde (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) 4-1 Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 4-0 Norway Eirik Tonning Hatløy (Hyllestad) Head to head  Pencil
Group Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 4-1 Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f)    Pencil
Group Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 4-0 Norway Marcus Milde (Hyllestad)    Pencil
Hyllestad Open Pulje 5 (21-23 Mar 2014) Pencil
Group Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) 4-2 Norway Anders Fleten (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Anders Fleten (Hyllestad) 4-1 Norway Aleksander Tonning Hatløy (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Anders Fleten (Hyllestad) 4-2 Norway Tobias Høie (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Anders Fleten (Hyllestad) 4-0 Norway Torstein Porten Øen (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad) 4-2 Norway Anders Fleten (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Aleksander Tonning Hatløy (Hyllestad) 4-1 Norway Tobias Høie (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Torstein Porten Øen (Hyllestad) 4-3 Norway Tobias Høie (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad) 4-0 Norway Tobias Høie (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad) 4-0 Norway Torstein Porten Øen (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Aleksander Tonning Hatløy (Hyllestad) 4-0 Norway Torstein Porten Øen (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad) 4-0 Norway Aleksander Tonning Hatløy (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) 4-0 Norway Torstein Porten Øen (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) 4-1 Norway Aleksander Tonning Hatløy (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) 4-1 Norway Tobias Høie (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) 4-1 Norway Alexander Lundekvam Hansen (Hyllestad)    Pencil
Hyllestad Open Pulje 6 (21-23 Mar 2014) Pencil
Group Norway Gjermund Flage (Hyllestad) 4-1 Norway Håkon André Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jonas Holt (Hyllestad) 4-3 Norway Gjermund Flage (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Gjermund Flage (Hyllestad) 4-3 Norway Andreas Foldnes Oppedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Håkon André Hatlem (Hyllestad) 4-1 Norway Andreas Foldnes Oppedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jonas Holt (Hyllestad) 4-3 Norway Andreas Foldnes Oppedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jonas Holt (Hyllestad) 4-1 Norway Håkon André Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Stian Larsen (MIL) 4-1 Norway Jonas Holt (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Stian Larsen (MIL) 4-0 Norway Andreas Foldnes Oppedal (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Stian Larsen (MIL) 4-3 Norway Atle Foldnes (Bergen)    Pencil
Group Norway Stian Larsen (MIL) 4-0 Norway Gjermund Flage (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Stian Larsen (MIL) 4-0 Norway Håkon André Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Jonas Holt (Hyllestad) 4-0 Norway Atle Foldnes (Bergen) Head to head  Pencil
Group Norway Atle Foldnes (Bergen) 4-0 Norway Håkon André Hatlem (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Atle Foldnes (Bergen) 4-2 Norway Gjermund Flage (Hyllestad)    Pencil
Group Norway Atle Foldnes (Bergen) 4-3 Norway Andreas Foldnes Oppedal (Hyllestad)    Pencil
Bergen Open (7-9 Aug 2014) Pencil
Round A Norway Henning Johansen (Bergen) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Kim Ronny Nygård (Fjordane) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) [4] w/o Norway Espen M. Andersen (Trondheim) [1]    Pencil
Round A Norway Petter Jespersen (Bergen) [4] w/o No player    Pencil
Round A Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Trond Larsen (KOBK) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [1] w/o No player    Pencil
Round A Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] w/o No player    Pencil
Round A Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-3 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2]    Pencil
Round A Norway Jason Hansen (Svithun) [2] 9-7 Norway John Ove Løvdal (Brygga) [4]    Pencil
Round A Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0] 9-4 Sweden John Paul Reyes (Trollhettans) [3]    Pencil
Round A Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) [2] 9-8 Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] Head to head  Pencil
Round A Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) [4] 9-8 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [4]    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-7 Norway Fredrik Førde (Svithun) [3]    Pencil
Round A Norway Rune Espeland (Svithun) [3] 9-5 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [2]    Pencil
Round A Sweden David Larsson (Familjens) [0] 9-6 Norway Jan Edvard Nilsen (MIL) [5]    Pencil
Round A England Daryl Peach (GBR) [0] 9-6 Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [5]    Pencil
Round A Norway Espen Saltnes (Bergen) [2] 9-7 Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3]    Pencil
Round A Norway Olav Skrudland (Svithun) [1] 9-7 Norway John Nordeide (MIL) [4]    Pencil
Round A Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-5 Norway Robin Kailainathan (Unique) [4]    Pencil
Round A Philippines Efren Reyes (PHL) [0] 9-3 Norway Alexander Hansen (Fauske) [3]    Pencil
Round A Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-6 Norway Eirik Riisnæs (Oslo) [2]    Pencil
Round A Norway Pawel Zalewski (Svithun) [3] 9-8 Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) [5]    Pencil
Round A England Karl Boyes (GBR) [0] 9-5 Norway Kent Halldin (Oslo) [2]    Pencil
Round A Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-8 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) [4]    Pencil
Round A Sweden Peter Hildingsson (SWE) [3] 9-7 Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5]    Pencil
Round A Norway Christer Foldnes (Bergen) [4] 9-6 Norway Tormod Rygge (Vestby BK) [5]    Pencil
Round A Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [4] 9-8 Norway Anders Finvold (Oslo) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-3 Norway Mark McGauley (Oslo) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket England Karl Boyes (GBR) [0] 9-4 Norway Reidar Rundsveen (Os) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Pawel Zalewski (Svithun) [3] 9-5 Sweden David Larsson (Familjens) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Philippines Efren Reyes (PHL) [0] 9-4 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Olav Skrudland (Svithun) [1] 9-6 Norway Henning Johansen (Bergen) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Trond Larsen (KOBK) [3] 9-7 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5] 9-8 Norway Christer Foldnes (Bergen) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) [2] 9-7 Norway Kim Ronny Nygård (Fjordane) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Petter Jespersen (Bergen) [4] 9-4 Norway Jason Hansen (Svithun) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3] 9-5 Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Rune Espeland (Svithun) [3] 9-8 Norway Ronny Algrøy (MIL) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [1] 9-4 Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Espen Saltnes (Bergen) [2] 9-2 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-7 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Tormod Rygge (Vestby BK) [5] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [4] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [2] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [4] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Espen M. Andersen (Trondheim) [1] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway John Ove Løvdal (Brygga) [4] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Robin Kailainathan (Unique) [4] 9-6 Norway Kent Halldin (Oslo) [2]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3] 9-8 Norway Fredrik Førde (Svithun) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Eirik Riisnæs (Oslo) [2] 9-6 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [5] 9-7 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Alexander Hansen (Fauske) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Edvard Nilsen (MIL) [5] 9-6 Unknown Jozelyn Munoz Larsen (Unknown) (f) [?]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Anders Finvold (Oslo) [5] w/o No player    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Alexander Hansen (Fauske) [3] 9-5 Sweden David Larsson (Familjens) [0]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Tormod Rygge (Vestby BK) [5] 9-8 Norway Kim Ronny Nygård (Fjordane) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-8 Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [4] 9-8 Philippines Axl Bones Sjonbotn (PHL) (f) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-5 Norway Robin Kailainathan (Unique) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-7 Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] 9-5 Norway Christer Foldnes (Bergen) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [4] 9-7 Sweden John Paul Reyes (Trollhettans) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5] 9-7 Norway Henning Johansen (Bergen) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Espen M. Andersen (Trondheim) [1] 9-6 Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [2] 9-7 Norway Jason Hansen (Svithun) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] 9-4 Norway John Ove Løvdal (Brygga) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0] 9-5 Norway Anders Finvold (Oslo) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-7 Norway Jan Edvard Nilsen (MIL) [5] Head to head  Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-4 Norway Eirik Riisnæs (Oslo) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [4] 9-5 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-7 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [1]    Pencil
Round C Winners' Bracket Philippines Efren Reyes (PHL) [0] 9-6 Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Rune Espeland (Svithun) [3] 9-7 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) [2]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Trond Larsen (KOBK) [3] 9-6 Norway Espen Saltnes (Bergen) [2]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Petter Jespersen (Bergen) [4] 9-6 Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5]    Pencil
Round C Winners' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-5 Norway Pawel Zalewski (Svithun) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-3 Norway Olav Skrudland (Svithun) [1]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-5 Norway Geir Einar Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-4 Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-6 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [4] Head to head  Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-5 Norway Espen M. Andersen (Trondheim) [1]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [4] 9-5 Norway Alexander Hansen (Fauske) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] 9-5 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [4] 9-8 Norway Reidar Rundsveen (Os) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] 9-7 Norway Tormod Rygge (Vestby BK) [5]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-4 Sweden Peter Hildingsson (SWE) [3]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) [2] 9-6 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] Head to head  Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] 9-7 Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3] Head to head  Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [4] 9-8 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [1]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-1 Norway Olav Skrudland (Svithun) [1] Head to head  Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [4] 9-7 Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-4 Norway Espen Saltnes (Bergen) [2]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] 9-6 Norway Pawel Zalewski (Svithun) [3]    Pencil
Last 16 Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-6 Norway Trond Larsen (KOBK) [3]    Pencil
Last 16 Norway Rune Espeland (Svithun) [3] 9-7 England Daryl Peach (GBR) [0]    Pencil
Last 16 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-8 Norway Petter Jespersen (Bergen) [4]    Pencil
Last 16 England Karl Boyes (GBR) [0] 9-6 Norway John Nordeide (MIL) [4]    Pencil
Last 16 Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-7 Norway Vidar Blidensol (MIL) [3]    Pencil
Last 16 Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-6 Norway Ronny Algrøy (MIL) [3]    Pencil
Last 16 Philippines Efren Reyes (PHL) [0] 9-5 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) [2] Head to head  Pencil
Last 16 Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-4 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [4] Head to head  Pencil
Quarterfinals Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-7 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0]    Pencil
Quarterfinals Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 9-6 Norway Rune Espeland (Svithun) [3]    Pencil
Semifinals Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-6 Norway Mark McGauley (Oslo) [2]    Pencil
Oslo Open 10-Ball (25-26 Oct 2014) Pencil
Round A Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-7 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [1]    Pencil
Round A Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 8-4 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [1]    Pencil
Round A Norway Ronny Oldervik (Stoppball) [0] 8-7 Norway Kjersti Maageng Nordaas (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round A Norway Thomas Fjæran (Oslo) [2] w/o No player    Pencil
Round A Norway Arild Kråkvik (Oslo) [4] 8-6 Norway Sajid Raheem (BEX) [4]    Pencil
Round A Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [0] 8-7 Norway Sri Stinessen (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round A Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0] 8-6 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [1] Head to head  Pencil
Round A Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-6 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) [3]    Pencil
Round A Norway Nedzat Cimili (Oslo Biljard1 & Oslo Snooker) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-5 Norway Kent Halldin (Oslo) [1]    Pencil
Round A Norway Emil Braserud (Oslo) [3] 8-7 Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim) [2]    Pencil
Round A Norway Robin Kailainathan (Unique) [4] w/o No player    Pencil
Round A Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3] 8-6 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) [0]    Pencil
Round A Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 8-5 Norway Anders Finvold (Oslo) [5]    Pencil
Round A Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] 8-5 Norway Christian Blix (Oslo) [4]    Pencil
Round A Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4] 8-3 Norway Olav Skrudland (Svithun) [1]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4] 8-4 Norway Jon Andersen Eide (Kongsvinger) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Robert Farinetti (BEX) [2] 8-2 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-7 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] 8-4 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-6 Norway Morten Børja (Oslo) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [0] 8-7 Norway Ole Tobias Gangfløt (Fredrikstad BK) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] 8-3 Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Arild Kråkvik (Oslo) [4] 8-7 Norway Dag Eivind Evensen (Oslo) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 8-5 Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Thomas Fjæran (Oslo) [2] 8-5 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [4] 8-7 Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Emil Braserud (Oslo) [3] 8-4 Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Robin Kailainathan (Unique) [4] 8-6 Norway Kent Hansen (Oslo) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Navid Eslah (Oslo) [1] 8-5 Norway Nedzat Cimili (Oslo Biljard1 & Oslo Snooker) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 8-3 Norway Pål Fillipsveen (Oslo) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 8-7 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-3 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [1]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) [4] 8-5 Norway Sri Stinessen (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ole Tobias Gangfløt (Fredrikstad BK) [5] 8-5 Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim) [2]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Olav Skrudland (Svithun) [1] 8-7 Norway Thomas Stavang Pedersen (Oslo) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Sajid Raheem (BEX) [4] 8-4 Norway Kent Hansen (Oslo) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [4] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3] 8-6 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [1]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Kent Halldin (Oslo) [1] 8-4 Norway Kjartan Maraas (Oslo Biljard 1) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [1] 8-5 Norway Pål Fillipsveen (Oslo) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0] 8-4 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) [0]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) [3] 8-6 Norway Anders Finvold (Oslo) [5]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Morten Børja (Oslo) [2] 8-5 Norway Kjersti Maageng Nordaas (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ronny Oldervik (Stoppball) [0] 8-4 Norway Mikayla Kibsgaard (Gjøvik/Raufoss) (f) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Dag Eivind Evensen (Oslo) [5] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jon Andersen Eide (Kongsvinger) [4] 8-7 Norway Christian Blix (Oslo) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Nedzat Cimili (Oslo Biljard1 & Oslo Snooker) [3] w/o No player    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) [4] 8-6 Norway Dag Eivind Evensen (Oslo) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3] 8-5 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) [0]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-6 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Morten Børja (Oslo) [2] 8-5 Norway Roger Rasmussen (Strømmen) [0]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [4] 8-4 Norway Jon Andersen Eide (Kongsvinger) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [1] 8-3 Norway Kent Halldin (Oslo) [1]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Olav Skrudland (Svithun) [1] 8-6 Norway Nedzat Cimili (Oslo Biljard1 & Oslo Snooker) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Sajid Raheem (BEX) [4] 8-5 Norway Ole Tobias Gangfløt (Fredrikstad BK) [5]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Robin Kailainathan (Unique) [4] 8-5 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 8-5 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Arild Kråkvik (Oslo) [4] 8-6 Norway Emil Braserud (Oslo) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 8-7 Sweden Marcus Chamat (SWE) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Robert Farinetti (BEX) [2] 8-4 Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-4 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Navid Eslah (Oslo) [1] 8-6 Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] Head to head  Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Thomas Fjæran (Oslo) [2] 8-7 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4] 8-6 Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [0] 8-4 Norway Olav Skrudland (Svithun) [1]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] 8-5 Norway Sajid Raheem (BEX) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] 8-3 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [1]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-5 Norway Øzgür Simsek (Oslo) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-6 Norway Bjørn Bratteberg (Unique) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 8-4 Norway Morten Børja (Oslo) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Emil Braserud (Oslo) [3] 8-7 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [4]    Pencil
Last 16 Norway Mark McGauley (Oslo) [2] 8-7 Norway Emil Braserud (Oslo) [3]    Pencil
Last 16 Norway Navid Eslah (Oslo) [1] 8-5 Sweden Marcus Chamat (SWE) [0]    Pencil
Last 16 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-7 Norway Arild Kråkvik (Oslo) [4]    Pencil
Last 16 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] 8-6 Norway Robin Kailainathan (Unique) [4]    Pencil
Last 16 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-5 Norway Thomas Fjæran (Oslo) [2]    Pencil
Last 16 Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] 8-5 Norway Robert Farinetti (BEX) [2]    Pencil
Last 16 Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-4 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [0]    Pencil
Last 16 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4] 8-7 Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0]    Pencil
Quarterfinals Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-4 Norway Navid Eslah (Oslo) [1]    Pencil
Quarterfinals Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-3 Norway Jørgen Nilsen (BEX) [2] Head to head  Pencil
Quarterfinals Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4] 8-4 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [4]    Pencil
Quarterfinals Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] 8-6 Norway Mark McGauley (Oslo) [2]    Pencil
Semifinals Norway Joakim Haugen (Oslo) [0] 8-5 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) [4]    Pencil
Semifinals Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-3 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) [0] Head to head  Pencil
Final Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 8-4 Norway Joakim Haugen (Oslo) [0]    Pencil