Norway

Stavanger Open (26-28 Mar 2015) Pencil
Round A Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] 9-5 Philippines Axl Bones Sjonbotn (PHL) (f) [4]    Pencil
Round A Norway Nevzat Yesil (MIL) [2] w/o No player    Pencil
Round A Norway Steffen Amundsen (Jæren) [2] w/o No player    Pencil
Round A Norway Egil Sørensen (Svithun) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Stian Larsen (MIL) [1] w/o No player    Pencil
Round A Norway Gitle Hansen (MIL) [4] w/o No player    Pencil
Round A Norway Stein Espeland (Svithun) [4] w/o No player    Pencil
Round A Norway Trond Larsen (KOBK) [2] 9-5 Unknown Roy Hollund [3]    Pencil
Round A Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) [1] w/o No player    Pencil
Round A Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2] w/o No player    Pencil
Round A Norway Mark McGauley (Oslo) [1] 9-6 Norway Gaute Andersson (Jæren) [3]    Pencil
Round A Norway Ørn Ørnegård (MIL) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [1] 9-6 Syria Bashar Alsaeid (SYR) [4]    Pencil
Round A Norway Christian Johannessen (Oslo) [0] 9-6 Norway Kjetil Tjensvoll (MIL) [2]    Pencil
Round A Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3] 9-5 Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3]    Pencil
Round A Norway Ine Helvik (Svithun) (f) [2] 9-7 Norway Svein Erik Solheim (MIL) [4]    Pencil
Round A Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) [4] w/o No player    Pencil
Round A England Imran Majid (GBR) [0] 9-6 Norway Jan Edvard Nilsen (MIL) [2]    Pencil
Round A Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-5 Norway Rune Espeland (Svithun) [2]    Pencil
Round A Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 9-6 Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5]    Pencil
Round A Norway Øystein Fredriksen (Svithun) [5] 9-6 Norway Anita Abrahamsen (MIL) (f) [5]    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-5 Norway Trond Johan Eeg Nielsen (Os) [4]    Pencil
Round A Norway Alf-Egil Solvang (MIL) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Kenneth Pedersen (Svithun) [2] 9-4 Norway Fredrik Førde (Svithun) [2]    Pencil
Round A Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-3 Norway Pawel Zalewski (Svithun) [2]    Pencil
Round A Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-6 Norway Inge Larsen (MIL) [4]    Pencil
Round A Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-4 Norway Elkhem Eisajan (Ask BC) [2]    Pencil
Round A Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 9-4 Norway Jason Hansen (Svithun) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 9-5 Norway Stian Larsen (MIL) [1]    Pencil
Round B Winners' Bracket Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-5 Norway Nevzat Yesil (MIL) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket England Imran Majid (GBR) [0] 9-4 Norway Ine Helvik (Svithun) (f) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [1] 9-8 Netherlands Jimmy Worung (NLD) [1]    Pencil
Round B Winners' Bracket Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-3 Norway Alf-Egil Solvang (MIL) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3] 9-8 Norway Øystein Fredriksen (Svithun) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-4 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Steffen Amundsen (Jæren) [2] 9-5 Norway Reidar Rundsveen (Os) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kenneth Pedersen (Svithun) [2] 9-6 Norway Ørn Ørnegård (MIL) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [1] 9-5 Norway Egil Sørensen (Svithun) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 9-4 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) [1] 9-7 Norway Trond Larsen (KOBK) [2]    Pencil
Round B Winners' Bracket Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-5 Norway Stein Espeland (Svithun) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Christian Johannessen (Oslo) [0] 9-4 Norway Gitle Hansen (MIL) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] 9-7 England Karl Boyes (GBR) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-5 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Edvard Nilsen (MIL) [2] 9-5 Norway Svein Erik Solheim (MIL) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3] 9-6 Norway Anita Abrahamsen (MIL) (f) [5]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Elkhem Eisajan (Ask BC) [2] 9-5 Norway Trond Johan Eeg Nielsen (Os) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Gaute Andersson (Jæren) [3] 9-8 Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Egil Sørensen (Svithun) [5] 9-7 Norway Jone Skjelbred (Svithun) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Inge Larsen (MIL) [4] 9-6 Norway Gitle Hansen (MIL) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Kjetil Tjensvoll (MIL) [2] 9-4 Norway Alf-Egil Solvang (MIL) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Netherlands Jimmy Worung (NLD) [1] 9-4 Norway Ole Eidsheim (Bergen) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Nevzat Yesil (MIL) [2] 9-7 Sweden Robert Haag (SWE) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Gaute Andersson (Jæren) [3] 9-7 Norway Øystein Fredriksen (Svithun) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket England Karl Boyes (GBR) [0] 9-3 Norway Pawel Zalewski (Svithun) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-3 Unknown Roy Hollund [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2] 9-5 Syria Bashar Alsaeid (SYR) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-8 Norway Jan Edvard Nilsen (MIL) [2] Head to head  Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Ørn Ørnegård (MIL) [3] 9-5 Norway Jason Hansen (Svithun) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-5 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Philippines Axl Bones Sjonbotn (PHL) (f) [4] 9-7 Norway Stein Espeland (Svithun) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Elkhem Eisajan (Ask BC) [2] 9-5 Norway Ine Helvik (Svithun) (f) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Rune Espeland (Svithun) [2] 9-5 Norway Trond Larsen (KOBK) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) [1] 9-8 Norway Fredrik Førde (Svithun) [2]    Pencil
Round C Winners' Bracket Sweden Marcus Chamat (SWE) [0] 9-4 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) [1] 9-5 Norway Christian Johannessen (Oslo) [0]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] 9-7 Norway Mark McGauley (Oslo) [1]    Pencil
Round C Winners' Bracket Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-4 Norway Steffen Amundsen (Jæren) [2]    Pencil
Round C Winners' Bracket England Imran Majid (GBR) [0] 9-3 Norway Kenneth Pedersen (Svithun) [2]    Pencil
Round C Winners' Bracket Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-3 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-4 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [1]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Elkhem Eisajan (Ask BC) [2] 9-6 Norway Ørn Ørnegård (MIL) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-5 Norway Egil Sørensen (Svithun) [5]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Nevzat Yesil (MIL) [2] 9-4 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Inge Larsen (MIL) [4] 9-5 Norway Rune Espeland (Svithun) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-3 Norway Kjetil Tjensvoll (MIL) [2]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Gaute Andersson (Jæren) [3] 9-8 Philippines Axl Bones Sjonbotn (PHL) (f) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-4 Norway Stian Larsen (MIL) [1]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [1] 9-6 Norway Reidar Rundsveen (Os) [3]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3] 9-8 Norway Elkhem Eisajan (Ask BC) [2]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-7 Norway Mark McGauley (Oslo) [1]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Greece Damianos Yiallourakis (Oslo) [0] 9-6 Norway Inge Larsen (MIL) [4]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Christian Johannessen (Oslo) [0] 9-8 Norway Nevzat Yesil (MIL) [2]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket England Karl Boyes (GBR) [0] w/o Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Kenneth Pedersen (Svithun) [2] 9-4 Norway Gaute Andersson (Jæren) [3]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-3 Norway Steffen Amundsen (Jæren) [2]    Pencil
Last 16 Philippines Francisco Bustamante (PHL) [0] 9-3 Norway Kenneth Pedersen (Svithun) [2]    Pencil
Last 16 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] 9-3 Norway Christian Johannessen (Oslo) [0]    Pencil
Last 16 Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-4 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3] Head to head  Pencil
Last 16 England Daryl Peach (GBR) [0] 9-7 Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) [1]    Pencil
Last 16 Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-4 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] Head to head  Pencil
Last 16 England Imran Majid (GBR) [0] 9-3 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) [1]    Pencil
Quarterfinals Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-2 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] Head to head  Pencil
Bergen Open (8-10 May 2015) Pencil
Round A Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-5 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) [5]    Pencil
Round A Estonia Dennis Grabe (EST) [0] 9-5 Norway Geir Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5]    Pencil
Round A Norway Kjetil Fredriksen (Kongsberg) [4] 9-6 Russia Fedor Gorst (RUS) [2]    Pencil
Round A Germany Frank Schimrock (GER) [3] 9-7 Norway Geir Bentzen (Os) [4]    Pencil
Round A Norway Jon Birger Gursli (Tre Måker) [4] 9-8 Norway Jørgen Ulvatne (MIL) [5]    Pencil
Round A Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) [3] 9-4 Norway Conrad Ott (Bergen) [3]    Pencil
Round A Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3] 9-5 Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) [5]    Pencil
Round A Greece Nick Ekonomopoulus (GRE) [0] 9-6 Norway Bjørnar Tveraas (Steinkjer) [3]    Pencil
Round A Norway Trond Larsen (KOBK) [3] 9-7 Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) [3]    Pencil
Round A Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Helge Seilen (Os) [4] w/o No player    Pencil
Round A Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0] 9-8 Sweden Robert Haag (SWE) [4]    Pencil
Round A Norway Roger Jacobsen (MIL) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [2] 9-6 Norway Robin Svedin (Reisa BK) [3]    Pencil
Round A Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3] 9-8 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round A Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-7 Norway Kenneth Rognstad (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round A England Daryl Peach (GBR) [0] 9-5 Norway Kim Ronny Nygård (Fjordane) [5]    Pencil
Round A Norway Kyrre Aarsand Grønstøl (MIL) [5] 9-6 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round A Norway Steinar Andersen (MIL) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Svein Magne Ekeberg (MIL) [5] 9-8 Philippines Axl Bones Sjonbotn (PHL) (f) [5]    Pencil
Round A Norway Arild Moilanen (Reisa BK) [3] 9-4 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [2]    Pencil
Round A Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] w/o No player    Pencil
Round A Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] w/o No player    Pencil
Round A Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-5 Norway Stian Larsen (MIL) [2]    Pencil
Round A Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] 9-4 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) [2]    Pencil
Round A Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] 9-7 Norway Jan Helge Kordts (Os) [3]    Pencil
Round A England Imran Majid (GBR) [0] 9-6 Norway Kyrre Hauge (MIL) [3]    Pencil
Round A Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-6 Norway John Nordeide (MIL) [3]    Pencil
Round A Norway Trond Johan Eeg Nielsen (Os) [5] w/o No player    Pencil
Round A Norway Rune Bødal (MIL) [5] w/o No player    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Vidar Blidensol (MIL) [3] 9-7 Norway Rune Bødal (MIL) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Estonia Dennis Grabe (EST) [0] 9-5 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] Head to head  Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Steinar Andersen (MIL) [5] 9-6 Norway Trond Larsen (KOBK) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket England Benji Buckley (GBR) [0] 9-6 Norway Reidar Rundsveen (Os) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-7 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Svein Magne Ekeberg (MIL) [5] 9-3 Norway Roger Jacobsen (MIL) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3] 9-8 Norway Helge Seilen (Os) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-6 Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) [3] 9-8 Norway Trond Johan Eeg Nielsen (Os) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-6 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] Head to head  Pencil
Round B Winners' Bracket Peru Jonathan Botto (PRU) [4] 9-8 Norway Kyrre Aarsand Grønstøl (MIL) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Greece Nick Ekonomopoulus (GRE) [0] 9-6 Norway Arild Moilanen (Reisa BK) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Germany Frank Schimrock (GER) [3] 9-8 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [2] 9-6 Norway Kjetil Fredriksen (Kongsberg) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-4 Norway Jon Birger Gursli (Tre Måker) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] 9-7 England Imran Majid (GBR) [0] Head to head  Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Geir Bentzen (Os) [4] 9-6 Sweden Robert Haag (SWE) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Robin Svedin (Reisa BK) [3] 9-7 Russia Fedor Gorst (RUS) [2]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [2] 9-4 Norway Bjørnar Tveraas (Steinkjer) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Kim Ronny Nygård (Fjordane) [5] 9-7 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Conrad Ott (Bergen) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) [5] 9-7 Norway Jørgen Ulvatne (MIL) [5]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Kenneth Rognstad (Gjøvik/Raufoss) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Geir Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) [2] 9-8 Norway Kyrre Hauge (MIL) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Jan Helge Kordts (Os) [3] w/o No player    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) [2] w/o No player    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Trond Larsen (KOBK) [3] 9-3 Norway Tor Arne Jostad (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-7 Norway Kenneth Rognstad (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Robin Svedin (Reisa BK) [3] 9-7 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) [0]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3] 9-6 Philippines Axl Bones Sjonbotn (PHL) (f) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) [5] 9-7 Norway Ketil Andrè Strømmen (MIL) [3] Head to head  Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-7 Norway Geir Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Conrad Ott (Bergen) [3] 9-5 Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (f) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jan Helge Kordts (Os) [3] 9-5 Norway Helge Seilen (Os) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Jon Birger Gursli (Tre Måker) [4] 9-6 Norway Kim Ronny Nygård (Fjordane) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) [2] 9-8 Norway Arild Moilanen (Reisa BK) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) [2] 9-4 Norway Roger Jacobsen (MIL) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) [3] 9-6 Norway Kyrre Aarsand Grønstøl (MIL) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) [5] 9-6 Norway Rune Bødal (MIL) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [3] 9-5 Norway Trond Johan Eeg Nielsen (Os) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket England Imran Majid (GBR) [0] 9-5 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) [2]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Kjetil Fredriksen (Kongsberg) [4] 9-7 Norway Geir Bentzen (Os) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Estonia Dennis Grabe (EST) [0] 9-8 Norway Vidar Blidensol (MIL) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Svein Magne Ekeberg (MIL) [5] 9-8 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [2]    Pencil
Round C Winners' Bracket England Daryl Peach (GBR) [0] 9-4 Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Greece Nick Ekonomopoulus (GRE) [0] 9-5 Norway Steinar Andersen (MIL) [5]    Pencil
Round C Winners' Bracket England Benji Buckley (GBR) [0] 9-6 Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] 9-7 Peru Jonathan Botto (PRU) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [3] 9-8 Norway Sveinung Arnesson Østgård (MIL) [5]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) [2] 9-6 Norway Trond Larsen (KOBK) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Robin Svedin (Reisa BK) [3] 9-7 Norway Håvard Lykke (Gjøvik/Raufoss) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-5 Norway Jan Helge Kordts (Os) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Conrad Ott (Bergen) [3] 9-4 Norway Jon Birger Gursli (Tre Måker) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket England Imran Majid (GBR) [0] 9-5 Norway Gard Eiken Flage (Hyllestad) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-5 Philippines Jocelyn Munoz Larsen (MIL) (f) [5]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Kjetil Fredriksen (Kongsberg) [4] 9-6 Norway Stian Larsen (MIL) [2]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-6 Peru Jonathan Botto (PRU) [4]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway John Nordeide (MIL) [3] 9-5 Germany Frank Schimrock (GER) [3]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) [3] 9-4 Norway Robin Svedin (Reisa BK) [3]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Conrad Ott (Bergen) [3] 9-5 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) [2]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Netherlands Niels Feijen (NLD) [0] 9-6 Norway Kjetil Fredriksen (Kongsberg) [4]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Reidar Rundsveen (Os) [3] 9-7 Norway Steinar Andersen (MIL) [5]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3] 9-6 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) [2]    Pencil
Round 4 Losers' Bracket England Imran Majid (GBR) [0] 9-4 Norway Vidar Blidensol (MIL) [3]    Pencil
Last 16 Russia Ruslan Chinakhov (RUS) [0] 9-7 Norway John Nordeide (MIL) [3]    Pencil
Last 16 Estonia Dennis Grabe (EST) [0] 9-4 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] Head to head  Pencil
Last 16 Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] 9-5 Norway Rudi Andrè Wolff (Os) [3] Head to head  Pencil
Last 16 England Benji Buckley (GBR) [0] 9-6 Norway Conrad Ott (Bergen) [3]    Pencil
Last 16 England Daryl Peach (GBR) [0] 9-5 Norway Reidar Rundsveen (Os) [3]    Pencil
Last 16 Germany Ralf Souquet (GER) [0] 9-7 Norway Jardar Eiken Flage (Hyllestad) [3]    Pencil
Last 16 England Imran Majid (GBR) [0] 9-7 Norway Svein Magne Ekeberg (MIL) [5]    Pencil
Quarterfinals England Imran Majid (GBR) [0] 9-4 Norway Ronny Algrøy (MIL) [3] Head to head  Pencil
Reisa Open (8-11 Jul 2015) Pencil
Round A Norway Jørgen Jenssen (Reisa BK) [5] 9-6 Norway Ramona Soleng Thomassen (Reisa BK) (f) [5]    Pencil
Round A Norway Brage Arnesen (Tromsø) [3] 9-5 Norway Simon Thomassen (Alta) [4]    Pencil
Round A United States Earl Strickland [0] 9-6 Norway Eirik Kibsgaard (Reisa BK) [5]    Pencil
Round A Norway Pål Morten Kristiansen (Tromsø) [3] 9-8 Norway John Petter Larsen (Reisa BK) [4]    Pencil
Round A Norway Jan Helge Kordts (Os) [3] 9-3 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [3] 9-5 Norway Jan Helge Kordts (Os) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Matias Sætre (Herøy) [2] 9-7 Norway Sigurd Jakobsen (Tromsø) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC) [2] 9-7 Norway Arild Moilanen (Reisa BK) [3] Head to head  Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) [0] 9-5 Norway Brage Arnesen (Tromsø) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Pål Morten Kristiansen (Tromsø) [3] 9-6 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) [2] 9-7 Norway Torbjørn Magnus Isaksen (Reisa BK) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Kristian Strøm (Reisa BK) [4] 9-5 Norway Franck Nybo (Vestby BK) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Vidar Thomassen (Alta) [4] 9-7 Norway Heidi Skagsoset (TSI) (f) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket United States Earl Strickland [0] 9-3 Norway Kurt A Enoksen (TSI) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Bjørn Birger Andreassen (Alta) [4] w/o Norway Trond Larsen. (Tromsø) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Fredrik Henriksen (TSI) [4] 9-8 Norway June Therese Håndstad (Stoppball) (f) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Torje Sørensen Veibakken (Reisa BK) [4] 9-6 Norway Jørgen Jenssen (Reisa BK) [5]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Øystein Mølmann (Tromsø) [4] 9-5 Norway Robin Svedin (Reisa BK) [3]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Sri Stinessen (Oslo) (f) [5] 9-5 Norway Sigurd Mølmann (Tromsø) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [1] 9-6 Norway Jan-Egil Johansen (Reisa BK) [4]    Pencil
Round B Winners' Bracket Norway Aleksander Kjørren (Reisa BK) [3] 9-8 Norway Mats Båtnes (Reisa BK) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Simon Thomassen (Alta) [4] 9-3 Norway Kurt A Enoksen (TSI) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Brage Arnesen (Tromsø) [3] 9-5 Norway Eirik Kibsgaard (Reisa BK) [5] Head to head  Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Ramona Soleng Thomassen (Reisa BK) (f) [5] w/o Norway Trond Larsen. (Tromsø) [4]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-5 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) [3]    Pencil
Round 1 Losers' Bracket Norway John Petter Larsen (Reisa BK) [4] 9-8 Norway Jan Helge Kordts (Os) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mats Båtnes (Reisa BK) [3] 9-4 Norway Sigurd Jakobsen (Tromsø) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-4 Norway Sigurd Mølmann (Tromsø) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Simon Thomassen (Alta) [4] 9-5 Norway Heidi Skagsoset (TSI) (f) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Torbjørn Magnus Isaksen (Reisa BK) [4] 9-6 Norway Jørgen Jenssen (Reisa BK) [5]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Franck Nybo (Vestby BK) [4] 9-5 Norway John Petter Larsen (Reisa BK) [4]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway June Therese Håndstad (Stoppball) (f) [5] 9-8 Norway Brage Arnesen (Tromsø) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Ramona Soleng Thomassen (Reisa BK) (f) [5] w/o Norway Robin Svedin (Reisa BK) [3]    Pencil
Round 2 Losers' Bracket Norway Arild Moilanen (Reisa BK) [3] 9-8 Norway Jan-Egil Johansen (Reisa BK) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Matias Sætre (Herøy) [2] 9-5 Norway Aleksander Kjørren (Reisa BK) [3]    Pencil
Round C Winners' Bracket United States Earl Strickland [0] 9-5 Norway Vidar Thomassen (Alta) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Bjørn Birger Andreassen (Alta) [4] 9-8 Norway Øystein Mølmann (Tromsø) [4] Head to head  Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Mark McGauley (Oslo) [1] 9-6 Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC) [2]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) [0] 9-4 Norway Fredrik Henriksen (TSI) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Pål Morten Kristiansen (Tromsø) [3] 9-8 Norway Sri Stinessen (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [3] 9-5 Norway Kristian Strøm (Reisa BK) [4]    Pencil
Round C Winners' Bracket Norway Stian Larsen (MIL) [2] 9-5 Norway Torje Sørensen Veibakken (Reisa BK) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Simon Thomassen (Alta) [4] 9-7 Norway Sri Stinessen (Oslo) (f) [5]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC) [2] 9-7 Norway Ramona Soleng Thomassen (Reisa BK) (f) [5]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway June Therese Håndstad (Stoppball) (f) [5] 9-5 Norway Kristian Strøm (Reisa BK) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Torje Sørensen Veibakken (Reisa BK) [4] 9-8 Norway Mats Båtnes (Reisa BK) [3]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-4 Norway Vidar Thomassen (Alta) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Franck Nybo (Vestby BK) [4] 9-7 Norway Fredrik Henriksen (TSI) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Aleksander Kjørren (Reisa BK) [3] 9-7 Norway Torbjørn Magnus Isaksen (Reisa BK) [4]    Pencil
Round 3 Losers' Bracket Norway Øystein Mølmann (Tromsø) [4] 9-7 Norway Arild Moilanen (Reisa BK) [3]    Pencil
Last 16 United States Earl Strickland [0] 9-5 Norway June Therese Håndstad (Stoppball) (f) [5]    Pencil
Last 16 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [3] 9-3 Norway Aleksander Kjørren (Reisa BK) [3]    Pencil
Last 16 Norway Stian Larsen (MIL) [2] 9-5 Norway Franck Nybo (Vestby BK) [4]    Pencil
Last 16 Norway Torje Sørensen Veibakken (Reisa BK) [4] 9-5 Norway Bjørn Birger Andreassen (Alta) [4]    Pencil
Last 16 Norway Pål Morten Kristiansen (Tromsø) [3] 9-6 Norway Simon Thomassen (Alta) [4]    Pencil
Last 16 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) [0] 9-5 Norway Øystein Mølmann (Tromsø) [4]    Pencil
Last 16 Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC) [2] 9-8 Norway Matias Sætre (Herøy) [2]    Pencil
Last 16 Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-3 Norway Mark McGauley (Oslo) [1]    Pencil
Quarterfinals Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-7 Norway Pål Morten Kristiansen (Tromsø) [3]    Pencil
Quarterfinals Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) [0] 9-8 Norway Stian Larsen (MIL) [2]    Pencil
Quarterfinals Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [3] 9-6 Norway Terje Hjerpbakk (Ask BC) [2]    Pencil
Quarterfinals Norway Torje Sørensen Veibakken (Reisa BK) [4] 9-8 United States Earl Strickland [0]    Pencil
Semifinals Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [3] 9-6 Norway Torje Sørensen Veibakken (Reisa BK) [4]    Pencil
Semifinals Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-8 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) [0]    Pencil
Final Norway Mats Schjetne (Ask BC) [0] 9-8 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) [3]    Pencil